داخلی صفحه گیلان خبر
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان:
گلزارهای شهدا میراث فرهنگی نسل آینده در تاریخ ما محسوب می‌شوند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۹
پاکاری با بیان اینکه بیش از ۱۹ هزار گلزار شهدا در کشور وجود دارد، تصریح کرد: گلزارهای شهدا به عنوان میراث فرهنگی برای نسل آینده در تاریخ ما محسوب می‌شوند.
 
به گزارش ایثار گیلان، عبدالله پاکاری، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان روز شنبه، ۲1 بهمن در آیین رونمایی از یادمان شهید «سید احمد حسینی باغی» که با مشارکت بانک کشاورزی استان گیلان و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در روستای باغچه بنه خشکبیجار برگزار شد، اظهار کرد: شهدای هشت سال دفاع ‌مقدس برای حفظ کیان کشور ایثار و جانفشانی کردند و گلزار آنها جزو افتخارات تاریخی همه شهرهاست.
وی ساماندهی گلزار شهدا را یکی از خواسته های به حق خانواده های شهدا و ایثارگران برشمرد و عنوان کرد: گلزارهای شهدا پایگاهی بالقوه برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت محسوب می شوند که باید به صورت ویژه ای مورد توجه قرار گیرند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان، با بیان اینکه بیش از ۱۹ هزار گلزار شهدا در کشور وجود دارد، تصریح کرد: گلزارهای شهدا به عنوان میراث فرهنگی برای نسل آینده در تاریخ ما محسوب می‌شوند و لذا باید هر گلزار به یک مرکز فرهنگی تبدیل شود.
این مقام مسئول ادامه داد: در استان گیلان یک هزار و ۲۸۸ گلزار متبرک شهدا داریم که قریب به هشت هزار شهید را دربر می گیرد. خوشبختانه با تلاش مسئولان و تخصیص اعتبارات لازم از سوی دولت، در حال حاضر همه گلزارهای ما ساماندهی شده است و تنها ۳ مورد در حال پیگیری است که به زودی ساماندهی خواهد شد.
پاکاری با اشاره به موضوع مهم نگهداری گلزارها بعد از ساماندهی، خاطرنشان کرد: ساماندهی گلزارهای شهدا برعهده بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار دارد، اما براساس قانون، گلزارها بعد از ساماندهی باید تحویل دهیاری، بخشداری یا شهرداری شود. متاسفانه علی رغم وجود ظرفیت های قانونی برخی از گلزارهای ما مورد بی توجهی قرار گرفته اند که امیدواریم مسئولان ذی ربط این تکلیف را به نحو احسن انجام دهند.
وی بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس را متولی ساماندهی مزار شهدای گمنام دانست و یادآور شد: امیدواریم همه دستگاه ها در بحث ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مشارکت داشته باشند تا بتوانیم این گنجینه ارزشمند را به نسل های آینده منتقل کنیم.


"انتهای پیام"
کد مطلب: 235882