داخلی صفحه یزد خبر
 
معاون رئیس‌جمهور از خانواده معظم شهیدان «ذاکری نژاد» تجلیل کرد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۳
معاون اقتصادی رئیس‌جمهور، استاندار یزد و جمعی از مدیران استان با حضور در منزل شهیدان «محمدحسین و حسن ذاکری نژاد» با پدر و مادر این شهیدان گران‌قدر دیدار کرد.
معاون رئیس‌جمهور از خانواده معظم شهیدان «ذاکری نژاد» تجلیل کرد
 
به گزارش «ایثار یزد» محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس‌جمهور در سفر به استان یزد به همراه محمود زمانی قمی، استاندار یزد و جمعی از مدیران استان با خانواده معظم شهیدان ذاکری نژاد دیدار و از صبر و استقامت آنان تجلیل کرد.
نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس‌جمهور در این دیدار با تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: صاحبان اصلی این انقلاب و عامل پیروزی و تداوم حیات پرافتخار آن، شهدا و شما پدران و مادران و خانواده معظم شهدا هستید.
وی پس از توضیحات مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مبنی بر اینکه خانواده ذاکری نژاد دو فرزند پسر داشته‌اند که هر دو را در سنین ۱۶ و ۱۷ سالگی تقدیم راه دفاع از انقلاب اسلامی کرده‌اند، اظهار کرد: کمال بخشش در آن است که هر آنچه داری درراه خدا ببخشی و شما بهترین مصداق در این مورد هستید.
معاون اقتصادی رئیس‌جمهور تصریح کرد: سرمایه‌گذاری‌های گران‌قدر شما خانواده‌های معزز شهدا است که این انقلاب و نظام را حفظ کرده است. دعا کنید بتوانیم در مسیر شهدا، انقلاب را به‌پیش ببریم و از خط و مسیر منحرف نشویم.
استاندار یزد نیز در این دیدار گفت: عزت و اقتداری که امروز ایران اسلامی در دنیا دارد به برکت خون‌های مطهر شهیدان و همچنین ایستادگی مردم و ولایتمداری آن‌هاست و باید فرهنگ ایثار و شهادت همواره در جامعه زنده بماند.
محمود زمانی قمی افزود: از کارهای مهم فرهنگی و ارزشی که در طول سال توسط نهادهای مختلف انجام می‌شود حضور در منازل شهدا و تجلیل از اسوه‌های صبر و مقاومت و فرهنگ‌سازی ایثار است.
در این دیدار پدر و مادر شهیدان ذاکری نژاد به ذکر خاطراتی از دو فرزند شهید خود پرداختند.
شایان ذکر است شهید محمدحسین ذاکری نژاد آبان ماه ۶۱ و در ۱۶ سالگی در منطقه موسیان و شهید حسن ذاکری نژاد در ۱۷ سالگی و در بهمن ۶۴ در منطقه اروندرود به فیض شهادت نائل آمدند.
 
کد مطلب: 235897