طوفان
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۳
یاد شهدای تاریخ ایران طوفان به پا می کند
طوفان
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی دهه فجر 96 باشکوهتر از هرسال به پایان رسید و پایانی با شکوهتر داشت با راهپیمایی عظیم آحاد مردم و خانواده شهدا و ایثارگران، دوشادوش یکدیگر.
ور در این میان مثل همیشه چه پررنگ بود نقش شهیدان در همدلی مردم .
یکی می گفت :بغض‌های حقیر ما، روبه‌روی تصاویر گلگون شما سرریز می‌شود و راه را برای کلام می‌بندد؛ با شما شقایق‌هایم. از شما چه باید گفت و چه باید نوشت؟
دیگری فریاد می زد :تمام این سرزمینِ سرافراز، تمام خاک این وطن، شقایق‌زار است. 
وآن یکی:در هر کجا که هستی، هر گوشه این خاک که قدم برمی‌داری، با چشم‌های مترصد، نگاه کن که مبادا روی خون لاله‌ها پا بگذاری!
این دیار سربلند، فصل‌های سرخ و خونینی را پشت سر گذاشته است. روزگاری این پهناور دلیر، انارستان بود. انارهای عاشق، با سینه‌های خونین، در همه جا رسته بودند. خزان که نه، اما موسمی رسید که انارها همه بر خاک افتادند و خونشان در تمام ایران زمین جریان گرفت. و از آن همه خون بی‌باک، مرز تا مرز، شقایق رویید و سرفرازی و سربلندی رواج گرفت.
یاگرچه رد پای رفتنشان، تا ابد بر شانه‌های زمانه باقی است؛ آنها همیشه هستند و جاده‌ای که فراروی ما گستردند، تکلیف تمام لحظه‌هامان را روشن کرده است.
شهید! فقط به نام تو می‌شود سکه پیروزی زد که بعد از تو، هر که مانده، در توهم زندگی شناور است. نام تو ای لاله سرخ، معنای زندگی‌ست و غربت بعد از تو، دامن اهالی کوی شجاعت را گرفته؛ ماییم و دلی که جز به بهای خون، نه فروخته می‌شود و نه خریداریش هست.
یاد شهدای تاریخ ایران طوفان به پا می کند.
http://www.isaar.ir/images/docs/files/000235/nf00235920-1.vob
 
 
کد مطلب: 235920