داخلی صفحه مرکزی خبر
 
فرماندار ساوه:
انقلاب اسلامي ايران با ماهيت منحصر به فرد عامل تحول در جهان شده است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۱
فرماندار ساوه در مراسم جشن انقلاب كه در مسجد محمد رسول الله با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب الهی است، افزود: امام عزیز با شکل گیری حکومت اسلامی در نظام جهانی تغییر ایجاد کردواين انقلاب با ماهیت منحصر به فرد عامل تحول در جهان شده است.
 
به گزارش ايثارواحد"استان مركزي "،محمد بهاروند با بیان اینکه امام خمینی(ره)فرمودند جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم نه یک کلمه زیاد اسلامیت وجمهوریت نظام دو اصل تغییر ناپذیر هستند، تصریح کرد: بنیانگذار نظام اسلامی با تشکیل این نظام به دنیا ثابت کرد که می توان با حمایت مردم حکومتی را بنا کرد که در معادلات سیاسی جهان تاثیر گذار باشد.
محمد بهاروند گفت:آنچه موجب اقتدار و عظمت این کشور در برابر نظام سلطه شده است، حضور حداکثری مردم در صحنه است.
وی مدل حکومتی ایران اسلامی را الگویی بی بدیل برای تمام کشورهای آزادیخواه تلقی کرد و افزود: آنچه موجب صدور انقلاب اسلامی به جهان شده است حضور ملت در صحنه و بالا بودن بینش سیاسی و ولایتمداری آنان است.
وی افزود: مردمی بودن انقلاب اسلامی و حضور آگاهانه و مقتدر آنان در برقراری حکومت و تصمیم سازی برهه های مختلف در دنیا بی نظیر است.
بهاروند با یادآوری نقش پررنگ جوانان در شکل گیری انقلاب اسلامی، اظهار کرد: قشر جوان بیشترین سهم را در تحولات و توسعه یک کشور دارند و نمونه آن جوانان انقلابی ایران اسلامی در سال های انقلاب هستند که با حضور آگاهانه و پرشور در راهپیمایی ها و تبعیت از روحانیت، پیروزی انقلاب اسلامی را در 22بهمن سال 57 رقم زدند.
فرماندار ساوه افزود: در دوران طاغوت، تصمیم گیری های سیاسی، اقتصادی و نظامی ایران توسط عوامل بیگانه صورت می گرفت به نحوی که ایران یک وارد کننده بزرگ بود و در عین حال به اسرائیل کمک می کرد.
وی، حفظ وحدت، قدردانی از خون شهدا و حراست از انقلاب اسلامی را وظیفه همگان دانست و گفت: کشور تحت سلطه ایران در زمان طاغوت،با رهبری آگاهانه امروز به یک کشور قدرتمند و مطرح در دنیا تبدیل شده که در جامعه جهانی جایگاه رفیعی دارد.
گفتني است اين مراسم عصرروز پنجشنبه با حضور مسئولين و خانواده هاي معظم شهدا وايثارگران در مسجد محمد رسول الله برگزارشد.
انتهاي پيام/
 
 
کد مطلب: 235921