معاون فرهنگی بنیاد شهید وامور ایاثرگران استان کهگیلویه وبویراحمد:
ضرورت جمع‌آوری خاطرات شهدا و ایثارگران
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۰
معاون فرهنگی بنیاد شهید وامور ایاثرگران استان کهگیلویه وبویراحمد از جمع‌آوری خاطرات شهدا و ایثارگران و چاپ آنان را در قالب کتاب را یکی از راه‌های مناسب آشنایی نسل جوان کشور با آن دوران مهم انقلاب دانست.
 
به گزارش خبرنگار ایثار از یاسوج ، احمد بهرامی معاون فرهنگی بنیاد شهید وامور ایثارگران استان کهگیلویه وبوبراحمد صبح امروز در کمیته تالیف کتاب در یاسوج با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا، به آسمانی شدن تعداد زیادی از والدین شهدا و ایثارگران اشاره کرد و گفت: در این مبحث مهم باید به موضوع مستندسازی و جمع‌آوری خاطرات شهدا از والدین شهدا و همچنین ایثارگران توجه کرد.
وی با اشاره به فرمایشات همیشگی مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت فرهنگ گفت: امروزه مباحث فرهنگی موضوع مهم هر کشور است ،هر کشوری قبل از توسعه، دارای یک حرکت فرهنگی است. امروزه در جهان مرز جغرافیایی معنا ندارد و این مهم به مرز فرهنگی تبدیل شده است.
معاون بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کهگیلویه وبویراحمد  با اشاره به بمباران مسائل فرهنگی از سوی دشمنان اسلام گفت: ما باید در بنیاد شهید و امور ایثارگران به مسئله تهاجم فرهنگی و تهدیدات جنگ نرم که از سوی دشمن روزبه‌روز بیشتر می‌شود، توجه ویژه‌ای داشته باشیم و کاری کنیم که جامعه خویش را از این مسائل مصون نگه داریم.
وی تصریح کرد: خوشبختانه اقدامات فرهنگی خوبی در حوزه شناساندن شهدا در مدت اخیر انجام شده اما این اقدامات باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
بهرامی  جمع‌آوری خاطرات شهدا و ایثارگران و چاپ آنان را در قالب کتاب را یکی از راه‌های مناسب آشنایی نسل جوان کشور با آن دوران مهم انقلاب دانست .
وی در پایان به سیاست‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران در حوزه فرهنگی اشاره کرد و گفت: از مهم‌ترین این سیاست‌ها می‌توان به «ایجاد فرصت آموزشی و تربیتی جهت جامعه هدف»، «نیازسنجی جامعه هدف شاهد و ایثارگر»، «تقویت بنیه علمی ایثارگران»، «استعدادیابی و حمایت از استعدادهای برتر»، «مشاوره‌ها و هدایت تحصیلی دانش آموزان شاهد و ایثارگر»، «بهره‌گیری از ذخایر معنوی و وصایای شهدا» و «ارتقای کیفیت فعالیت‌های فرهنگی در حوزه ایثار و شهادت» اشاره کرد.
پایان پیام
 
کد مطلب: 235979