شهید فیروز بایرامپور
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۰
 
شهید فیروز بایرامپور اول مهر سال 1343 در شهر تبریز در یک خانواده‌ی متوسط به دنیا آمد.
بعد از تمام شدن زمان کودکی به دبستان رفت و بعد به راهنمایی رفت ولی دوران راهنمایی که تمام شد جهت کمک به خرج خانواده به خدمت ارتش رفت و به تهران و از آنجا به اصفهان رفت. در آنجا بود که با خیانت‌های دولت ستم‌شاهی آشنا شد. به همین دلیل با نظام به مخالفت برخاست. یک‌بار هم به دلیل زیر گرفتن چندین اسلحه به زندان نظامی افتاد و بعد از محاکمه به او تبعید دادند که تبعید او درست مقارن با پیروزی انقلاب اسلامی بود و او به‌جای تبعید به آغوش خانواده‌ی خود در تبریز برگشت.
در سال 1358 ازدواج کرد. درست 10 روز بعد از ازدواج به کردستان رفت، همیشه در جبهه بود تا اینکه جنگ ایران و عراق شروع شد و حضور او در جبهه‌ها زیادتر شد. در دی‌ماه 1359 نیز درحالی‌که فرزندش هنوز چهارماهه بود توسط خمسه‌خمسه‌ی دشمن به آرزوی دیرینه‌ی خود که همانا شهادت بود نائل آمد.
او پسر بزرگ خانواده و تنها پسر خانواده بود و سه خواهر کوچک‌تر از خودش داشت. پدرش فرهنگی و مادرش خانه‌دار بود و بعد از شهادت او بود که دیگر ما (خانواده‌ی او) روی خوش در زندگی ندیدیم ولی راضی به رضای خدا بودیم چون بالاتر از شهادت چیزی وجود ندارد و آرزوی خودش نیز همانا شهادت بود چون آخرین روزی که به جبهه اعزام می‌شد گفت: میرم راه کربلا را باز کنم.
 

 
کد مطلب: 235995