نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس:
ایرانیان همواره طلیعه‌دار گفت‌وگوی تمدن‌ها هستند/ امام راحل همه ادیان الهی را سازنده یک ملت واحد می‌دانستند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۷
نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایرانیان همواره طلیعه‌دار گفت‌وگوی تمدن‌ها هستند، گفت: امام راحل همه ادیان الهی را سازنده یک ملت واحد در کشور می‌دانستند.
ایرانیان همواره طلیعه‌دار گفت‌وگوی تمدن‌ها هستند/ امام راحل همه ادیان الهی را سازنده یک ملت واحد می‌دانستند
 
به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری فارس استان تهران از اسلامشهر، یادواره شهدای ادیان توحیدی عصر امروز در آرامستان آشوریان در اسلامشهر با حضور مسؤولان استانی و شهرستانی و خانواده‌های معظم شهدای ارامنه برگزار شد.
نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی در این یادواره شهدا، اظهار داشت: امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حدود 40 سال پیش در نخستین دیداری که با مردم ارامنه، کلیمی، زرتشتی، آشوری و مسیحی داشتند، همه ادیان الهی را سازنده یک ملت واحد در کشور می‌دانستند.
یوناتن بت‌کلیا با بیان اینکه ایرانیان همواره طلیعه‌دار گفت‌وگوی تمدن‌ها هستند، افزود: زندگی مسالمت‌آمیز در ایران در دنیا نادر است که تمام ادیان توحیدی در آن در صلح و آرامش به سر می‌برند.
وی بیان کرد: من ضمن محکوم کردن نسل‌کشی مردم عراق، سوریه و یمن، امیدوارم این اوضاع نابه‌سامان جهان پایان یابد و جای خود را به صلح و آشتی دهد.
نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به علم و دانش و توانمندی‌های آشوریان، تأکید کرد: اجداد ما همه آثار فرهنگ و زبان یونیان را به زبان عربی برگرداندند و ما به خود می‌بالیم که حضرت علی (ع) در آن زمان عهدنامه‌ای را با آشوریان که برخی به آنان نصرانی می‌گفتند، منعقد کردند و امروز مدعیان حقوق بشر باید درس‌های زیادی از آن پیمان بیاموزند.
بت‌کلیا ادامه داد: ما در کنار هم زیسته و از کیان کشور خود ایران دفاع می‌کنیم و برای حفظ شرف و ناموس وطن شهید داده‌ایم.
وی بیان کرد: دولتمردان نظام مقدس جمهوری اسلامی باید با نگاه به آن بزرگان صدر اسلام، با آحاد جامعه رفتار کنند و بدون غرض‌ورزی مردم ایران را ببینید.
نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: مدافعان دروغین حقوق بشر در حمایت از تجاوزگران باعث به شهادت رساندن صدها انسان بی‌گناه و موجب تضعیف شدن ملت‌ها شده‌اند.
بت‌کلیا خاطرنشان کرد: ما باید الگوی جهانیان باشیم که با همبستگی و اتحاد در کنار هم و در صلح و صفا زندگی می‌کنیم.
به گزارش فارس، در پایان یادواره ادیان توحیدی، مسؤولان و اسقف اعظم مسیحیان با حضور در مزار شهدا با نثار شاخه‌های گل به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند.


 انتهای پیام/2568/س30/
کد مطلب: 236008