داخلی صفحه هرمزگان خبر
 
برگزاری یادواره دو شهید انقلاب و میهمانی لاله ها در گلزار شهدای میناب
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۶
برگزاری یادواره دو شهید انقلاب و میهمانی لاله ها در گلزار شهدای میناب
 
به گزارش ایثار واحد هرمزگان ، این مراسم  با حضور حجت‌الاسلام معتمدی‌فر امام جمعه میناب ،معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میناب ، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران میناب، نیروهای نظامی و انتظامی ، خانواده معظم شهدا و ایثارگر و عموم مردم با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید ، خیر مقدم گویی و قرائت پیام حجت الاسلام و المسلمین شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به مناسبت میهمانی لاله‌ها و عطرافشانی گلزار شهدا توسط حاج آقای قدوسی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان میناب آغاز گردید .
حجت‌الاسلام معتمدی‌فر امام جمعه شهرستان میناب در آئین یادواره شهدای انقلاب میناب با تأکید بر معرفی بیشتر شهدای نهضت و انقلاب، اظهار داشت: متأسفانه درباره نقش شهدای نهضت و انقلاب خیلی کم کار شده است.
وی با ذکر این مطلب که شهدا تمام‌ناشدنی هستند به تعبیری از سید شهیدان اهل قلم شهید آوینی درباره شهید و شهادت اشاره کرد و گفت: شهدا ماندنی هستند و این ما هستیم که عده‌ای جریانات و برخی دیگر از ما را زمانه با خود برده است.
معتمدی‌فر با بیان این در زمینه شهید و شهادت مطلب و مباحث برای سخنرانی بسیار زیاد است، اضافه کرد: در محافل متعلق به شهدا باید به معرفی شهدا از دیدگاه قرآن و روایات ائمه هدی(ع) پرداخت.
وی همچنین راجع به برخی ویژگی‌های شهدای انقلاب گفت: شهادت درجاتی دارد که هر کدام با دیگری متفاوت است.
امام جمعه میناب پیشگامی و خط‌شکنی را از مهمترین ویژگی‌های شهدای انقلاب نام برد و اظهار داشت: پیشگامی شجاعت خاصی می‌خواهد و این خصلت در شهدای نهضت و انقلاب وجود داشت.
معتمدی‌فر ادامه داد: خط‌شکنی در مبارزه با طاغوت سنت حسنه‌ای بود که شهدای انقلاب آن را به‌یادگار گذاشتند و تا زمانی که این مسیر طی می‌شود برای آنها ثواب منظور می‌شود.
امام جمعه میناب در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آیاتی از قرآن کریم، گفت: همان گونه که برخی از انبیا بر برخی دیگر و برخی از ملائک بر دیگر ملائک برتری دارند، شهدای نهضت و انقلاب نیز بر بر اساس طبقه‌بندی بر سایر شهدا فضیلت و برتری دارند.
وی غربت محض را از دیگر ویژگی‌های شهدای انقلاب دانست و گفت: شهدای نهضت و انقلاب به‌عنوان پیشگامان آزادی و استقلال بسیار غریب بودند چرا که هنوز طاغوت حاکم بود و حتی اجازه برگزاری مراسم ختم هم به خانواده آنها داده نمی‌شد.
وی بی‌چشمداشت بودن، عاشقانه برای اسلام جان دادن و برخورداری از روحیه آزادگی و آزادی‌خواهی را از دیگر ویژگی‌های شهدای انقلاب دانست و افزود: شهدای انقلاب از جور و ظلم طاغوت به‌تنگ آمده بودند و با نثار خون خود ریشه ظلم و ستم را خشکاندند.
امام جمعه میناب همچنین اظهار داشت: در مجالسی که متعلق به شهدا و جانفشانی آنها است باید عشق به شهادت در مردم تقویت شود و در واقع محفل شهدا محلی برای تربیت شهید باشد.
در این آئین از خانواده شهیدان انقلاب، سید ابراهیم موسوی‌نسب و جهانگیر امینی تجلیل و قدردانی شد.

انتهای پیام./
 
کد مطلب: 236022