داخلی صفحه ایلام خبر
 
مدیرکل بنیاد ایلام:
امسال 7400 دیدار از خانواده شهدا و ایثارگران در ایلام انجام‌شده است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۷
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون هفت هزار و چهارصد دیدار از خانواده معظم شهدا و ایثارگران در راستای سپاس از استقامت و ایثار ایشان صورت گرفته است.
 
به گزارش ایثار «ایلام» سلیمان رستمیان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام در گفت‌وگو با ایثار بابیان اینکه همه ما در مقابل خون شهدا احساس مسئولیت داریم و این انقلاب مرهون مجاهدت‌های آنان است، تصریح کرد: تکریم و تقدیر از صبر و ایثار و گذشت خانواده معظم شهدا تکریم و بزرگداشت ارزش‌هایی چون ایثار و شهادت و ترویج فرهنگ عاشورایی است.
وی افزود: در این راستا رهبر معظم انقلاب اسلامی الگوی سایرین در تجلیل و تکریم از خاندان شهدا و ایثارگران هستند و برنامه دیدار رئیس‌جمهوری الگوی دولتمردان در سپاس از این افراد است.
سلیمان رستمیان گفت: طرح سپاس تأکید مقام معظم رهبری برای آحاد جامعه است تا در راستای تحقق منویات مقام رهبری و همچنین لطف، همدلی و مساعدت 10 شهرستان استان ایلام، این طرح را که متفاوت با دیگر استان‌های کشور است، اجرایی کنیم.
مدیرکل بنیاد استان ایلام با اشاره به اینکه امسال بیش از 7 هزار دیدار با خانواده‌های شاهد ایثارگر در قالب طرح سپاس انجام‌شده است، اضافه کرد: بیشتر این دیدارها با والدین شهدا و جانبازان بوده است که مشارکت دستگاه‌ها نیز موردتوجه و قابل‌تقدیر است
رستمیان اذعان داشت: دیدار از خانواده‌ها و والدین شهدا امری مورد تأکید و مهم است، زیرا آن‌ها حق بزرگی بر گردن انقلاب و ملت ایران دارند و همواره خانواده شهدا موردتکریم امام راحل و مقام معظم رهبری هستند.
وی بابیان اینکه مشکل اصلی و چالشی که باید فکر اساسی به حال آن کرد به اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر مرتبط می‌شود، اظهار کرد: بااینکه دستگاه‌های در استان وجود دارند که بیش از تعداد در نظر گرفته‌شده جامعه ایثارگری را وارد عرصه اشتغال کرده‌اند اما برخی از دستگاه‌های نیز حداقل جذب این دسته از افراد را در دستگاه‌های خود رعایت نکرده‌اند.
مدیرکل بنیاد استان ایلام خاطرنشان کرد: امیدواریم همه دستگاه‌ها در راستای حل مشکلات جامعه ایثارگری کمر همت بسته و شرایط مناسبی را برای افرادی که دینی به گردن همه ما دارند مهیا کنند و از بار مشکلاتشان بکاهند.
رستمیان با اشاره به هدف طرح سپاس خاطرنشان کرد: اجرای طرح سپاس بیانگر این است که بعد از گذشت 39 سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، هنوز مسئولان نظام این خانواده‌ها را فراموش نکرده‌اند، ما هر کاری که برای خانواده‌های شهدا انجام می‌دهیم، در مقابل خدماتی که این عزیزان برای استقرار و بقای نظام انجام داده‌اند بسیارکم و ناچیز است.
وی بیان داشت: امروز بیش از هرزمانی نیازمند ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و پویایی این فرهنگ در سطح جامعه هستیم، فرهنگ جهادی، فرهنگ مقاومت و فرهنگ هیهات من الذله در برابر دشمنان است و خاندان شهدا بهترین مروجان این فرهنگ غنی اسلامی هستند.
انتهای پیام /
 
کد مطلب: 236037