داخلی صفحه یزد خبر
 
فرمانده سپاه الغدیر یزد: قدرت بازدارندگی کشور از فرهنگ شهادت است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۶
فرمانده سپاه الغدیر یزد گفت: اگر امروز در کشور اسلامی ما قدرت بازدارندگی وجود دارد و استکبار جهانی از قدرت ملت قهرمان ایران حساب می‌برد به خاطر وجود فرهنگ جهاد و شهادت است.
فرمانده سپاه الغدیر یزد: قدرت بازدارندگی کشور از فرهنگ شهادت است
 
به گزارش «ایثار یزد» سرتیپ دوم پاسدار فتح‌الله جمیری روز دوشنبه در نشست خبری برگزاری کنگره ملی شهید شاخص دانش‌آموزی بسیج دانش‌آموزی، شهید محمدحسین ذوالفقاری افزود: این شهید جوان‌ترین شهید دفاع مقدس است که به‌عنوان شهید شاخص امسال انتخاب‌شده است.
وی با اشاره به اینکه شهید محمدحسین ذوالفقاری شهید صغیری است که وارد جهاد کبیر شد و به شهادت رسید ادامه داد: کنگره ملی شهید ذوالفقاری در روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه به مدت یک روز با حضور سردار سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در محل پردیس بین‌الملل علوم پزشکی یزد برگزار می‌شود.
فرمانده سپاه الغدیر یزد تصریح کرد: از 24 استان کشور، 13 نرم‌افزار موبایلی، سه هزار عکس با موضوع شهید و شهادت، 100 دل نوشته و افزون بر 100 ویدئو کلیپ با موضوع شهید ذوالفقاری به دبیرخانه ارسال‌شده است.
جمیری گفت: انتقال ارزش‌ها و فرهنگ جهاد و شهادت به دانش‌آموزان از مهم‌ترین اهداف برگزاری این کنگره است که باید نهادهای فرهنگی و تبلیغی و همچنین رسانه‌های گروهی وظایف خود را در گسترش آن انجام دهند.
همچنین مسئول بسیج دانش‌آموزی استان یزد گفت: برای برگزاری کنگره ملی شهید شاخص دانش‌آموزی کشور، کمیته‌های تخصصی اجرایی، پشتیبانی، تولید محتوا و کمیته تشریفات تشکیل و وظایف خود را انجام می‌دهند.
سرهنگ محمدحسن اسلامی افزود: تاکنون افزون بر 30 مراسم تبیینی با عنوان پیش کنگره در استان برگزارشده و برگزاری دوره‌های آموزشی و فرهنگی بین دانش‌آموزان مدارس مختلف در دستور کار بسیج دانش‌آموزی است.
استان یزد سه هزار و 850 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده که از این تعداد 862 نفر آن‌ها دانش آموزان هستند.
 
کد مطلب: 236060