داخلی صفحه مرکزی خبر
 
مدیرکل بنیاد مرکزی:
برگزاری یادواره‌ها ، پاسداشت بخشی از رشادت‌های شهدا است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۸
مدیرکل بنیاد مرکزی گفت: برگزاری یادواره‌ها و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، پاسداشت بخشی از رشادت‌های آنان است.
 
به گزارش ایثار واحد "استان مرکزی"، محمد صادق دوخائی در برگزاری یادواره شهدای دانشجوی اراک بیان کرد: شهیدان به دلیل خدمتی که به مردم کردند و همت بلندی که از خود نشان دادند شایسته سپاسگزاری هستند.
وی با اشاره به اینکه آزادی، استقلال، عزت، امنیت، ناموس و مکتب ما مدیون شهداست، تصریح کرد: ما هر آنچه داریم به برکت خون شهیدان است.
دوخائی با بیان اینکه فرهنگ پر بار شهادت فرهنگی است که برای بسیاری از افراد دیر شناخته می شود، افزود: برای اینکه فرهنگ شهادت در درون خود ویژگی هایی دارد که انسانهایی که سمت و سوی مادی گرایی دارند کمتر می توانند با این ویژگی ها هم سو شوند. 
وی تصریح کرد: شهدا مایه سربلندی، افتخار و عزت ایران هستند و برگزاری یادواره‌ها و گرامیداشت یاد و خاطره این غیورمردان، پاسداشت بخشی از رشادت‌های آنان است.
در ادامه رئیس بنیاد اراک بیان داشت: در زمان جنگ، ایثار، فداکاری برای حفظ ارزش های انقلاب اسلامی بود، شهدا در برابر دشمن ایستادگی کردند، آنها به همه تعقلات دنیایی پشت کردند تا به جایی که عند ربهم یرزقون است،برسند. 
مرتضی انصاریفر با بیان اینکه یادواره شهدا در واقع به معنای حفظ روحیه شهادت طلبی، پیمان بستن با خون شهدا است، اظهار داشت: شهدا یکی پس از دیگری برای ما آبرو آوردند و این آبرو تنها درایران نبوده بلکه در جغرافیای کشورهای همسایه هم شامل می شود. 
وی تاکید کرد: پاسداری از خون شهدا و ارزش‌های انقلاب اسلامی مهم‌ترین رسالت کنونی ما است و این امر تنها در سایه همدلی و وحدت ملت ایران شکل می‌گیرد.
گفتنی است یادواره شهدای دانشجو به همت بنیاد اراک در تالار فردوسی دانشگاه آزاد اسلامی اراک صبح امروز سه شنبه 24بهمن ماه 96 برگزار شد.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 236071