دیدار با هفت هزار ایثارگر ایلامی در قالب طرح سپاس در سال جاری
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۴
مدیرکل بنیاد استان ایلام بیان کرد: بیش از هفت هزار دیدار در قالب طرح سپاس در سال جاری در استان انجام شده است.
دیدار با هفت هزار ایثارگر ایلامی در قالب طرح سپاس در سال جاری
 
سلیمان رستمیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایثار با بیان اینکه همه ما در مقابل خون شهدا احساس مسئولیت داریم و این انقلاب مرهون مجاهدت‌های آنان است، تصریح کرد: تکریم و تقدیر از صبر و ایثار و گذشت خانواده معظم شهدا، تکریم و بزرگداشت ارزش‌هایی چون ایثار و شهادت و ترویج فرهنگ عاشورایی است.
وی افزود: در این راستا رهبر معظم انقلاب اسلامی الگوی سایرین در تجلیل و تکریم از خاندان شهدا و ایثارگران هستند و برنامه دیدار رییس‌جمهوری الگوی دولتمردان در سپاس از این افراد است.
رستمیان گفت: طرح سپاس تأکید مقام معظم رهبری برای آحاد جامعه است تا در راستای تحقق منویات مقام رهبری و همچنین لطف، همدلی و مساعدت 10 شهرستان استان ایلام، این طرح را که متفاوت با دیگر استان‌های کشور است، اجرایی کنیم.
مدیر کل بنیاد استان ایلام با اشاره به اینکه امسال بیش از هفت هزار دیدار با خانواده‌های شاهد و ایثارگر در قالب طرح سپاس انجام‌ شده است، اضافه کرد: بیشتر این دیدارها با والدین شهدا و جانبازان بوده است که مشارکت دستگاه‌ها نیز مورد توجه و قابل‌تقدیر است.
وی بیان داشت: دیدار از خانواده‌ها و والدین شهدا امری مورد تأکید و مهم است، زیرا آن‌ها حق بزرگی بر گردن انقلاب و ملت ایران دارند.
وی با بیان اینکه مشکل اصلی و چالشی که باید فکر اساسی به حال آن کرد اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر است، اظهار کرد: با اینکه دستگاه‌هایی در استان وجود دارند که بیش از تعداد در نظر گرفته‌ شده، جامعه ایثارگری را وارد عرصه اشتغال کرده‌اند اما برخی از دستگاه‌ها نیز حداقل جذب این دسته از افراد را انجام نداده اند.
مدیر کل بنیاد استان ایلام خاطرنشان کرد: امیدواریم همه دستگاه‌ها در راستای حل مشکلات جامعه ایثارگری کمر همت بسته و شرایط مناسبی را برای افرادی که دینی به گردن همه ما دارند مهیا کنند و از بار مشکلاتشان بکاهند.
رستمیان با اشاره به هدف طرح سپاس خاطرنشان کرد: اجرای طرح سپاس بیانگر این است که بعد از گذشت 39 سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، هنوز مسئولان نظام این خانواده‌ها را فراموش نکرده‌اند، ما هر کاری که برای خانواده‌های شهدا انجام می‌دهیم، در مقابل خدماتی که این عزیزان برای استقرار و بقای نظام انجام داده‌اند بسیار کم و ناچیز است.
وی بیان داشت: امروز بیش از هر زمانی نیازمند ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و پویایی این فرهنگ در سطح جامعه هستیم. فرهنگ جهادی، فرهنگ مقاومت و فرهنگ هیهات من الذله در برابر دشمنان است و خاندان شهدا بهترین مروجان این فرهنگ غنی اسلامی هستند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 236079
 


 
 
پژوهش زیربنای توسعه کشور
 

دکتر عبداله ارژندی؛ اداره کل روابط عمومی و اطلاع ...