داخلی صفحه زنجان خبر
 
رفتن‌هایی که ماندنی شدند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۷
ماندن یا رفتن مسئله این است، جمله‌ای مهم که همواره در زندگی ورد زبان آدم‌هایی است که غافل از شناخت خودشان هستند، شهدا انسان‌هایی بودند که رفتن را به بهای ماندگاری انتخاب کردند.
 
به گزارش ایثار واحد زنجان به نقل از ایسنا، شهید حمید حمدی در سال 1342 در یک خانواده مومن و مذهبی در زنجان متولد شد. دوران تحصیل ابتدایی را دبستان دكتر خانعلی، دوره راهنمایی را در مدرسه راهنمایی شهید چمران (كوروش كبیر سابق) و مقطع متوسطه را در دبیرستان شهید منتظری سپری کرد و سپس جذب نهضت سوادآموزی زنجان شد.
 
 
 
حمید دوستانش را همواره از ميان جوانان مذهبی و تحصیل كرده انتخاب می‌كرد و رفتار گرم و دل سوزانه‌ای با آنان داشت. وی فردی خوش برخورد و دوست داشتنی و بسیار ساده زیست بود و همواره لباس ساده بر تن می‌کرد. بسیار گرم و صمیمی بود و در برخورد با اطرافیانش مهربان و با دیده احترام همه را می‌نگریست.
 
 
 
وی با علاقه فراوانی در نهضت سوادآموزی زنجان فعالیت می‌كرد و هر آنچه كه در توان داشت دریغ نمی‌کرد. اعتقاد دینی بسیار محكم و قوی داشت و همواره اعمالش را بی‌ریا و خالصانه برای رضای خدا انجام می‍‌داد.
 
 
 
شهید حمید حمدی وقتی شاهد پرپر شدن جوانان برومند ایران اسلامی بود دیگر بیش از این طاقت نیاورد و قبل از اینكه دوران تحصیل متوسطه خود را به پایان برساند در بهمن‌ماه سال 62 از طرف بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی راهی جبهه‌های حق علیه باطل شد.
 
 
 
حمید دلباخته مدرسه و علم بود ولی زمانی که سخن از دفاع از کشور شد کرسی علم را رها کرد و عازم جبهه نبرد شد. وی در هفتم اسفندماه سال 62 با حضور در عملیات خیبر به شهادت رسید و پیکر پاکش مفقودالاثر شد که سرانجام پیکر مطهرش پس از سال‌ها در نهم خردادماه سال 75 به آغوش خانواده بازگشت و در گلزار شهدای پایین زنجان به خاک سپرده شد.
 
انتهای پیام
 
کد مطلب: 236094