داخلی صفحه زنجان خبر
 
عاشقان در جزیره مجنون گرد هم آمدند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۷
خلیل بار دیگر رهسپار جبهه‌های جنوب شد و خود را مهیای عملیات بزرگ خیبر کرد، او اول اسفندماه سال 62 به منطقه جزیره مجنون اعزام شد.
 
به گزارش ایثار واحد زنجان به نقل از ایسنا، شهید خلیل عزت شوکتی در اواخر سال 42 در یک خانواده‌ مذهبی و متعهد در زنجان به دنیا آمد. در اول مهرماه 49 وارد دبستان خاقانی شد و در خرداد ماه سال 57 و 61 از مدرسه‌ راهنمایی شهید مصطفی خمینی و دبیرستان امیرکبیر زنجان در رشته‌ علوم تجربی فارغ‌‌التحصیل شد.
 
 
 
وی پس از پذیرفته شدن در تربیت معلم شهید بهشتی زنجان در رشته‌ آموزش ابتدایی به ادامه‌ تحصیل پرداخت. وی پس از اتمام سال اول تربیت معلم راهی جبهه‌های حق علیه باطل ‌شد و در جبهه‌ کردستان در گردان حمزه سیدالشهدا با مسئولیتی که بر عهده‌ او بود مشغول پاسداری از میهن اسلامی ‌شد.
 
 
 
با شروع سال تحصیلی جدید به تربیت معلم بازگشت اما باز هوای حضور در جبهه‌ها را در سر می‌پروراند. تا اینکه پس از موافقت مسئول مرکز از تاریخ 25 خرداد ماه سال 62 تا 2 آبان‌ماه همان سال در منطقه‌ عملیاتی بانه در گردان حمزه سیدالشهدا مشغول خدمت می‌شود.
 
 
 
در این مأموریت شهید عزت شوکتی به اسارت کومله‌های ضدانقلاب در می‌آید اما با شجاعت و چابکی خاصی که در او وجود داشت پس از چند روز از دست آن ها فرار می‌کند. وی در این منطقه‌ عملیاتی از ناحیه شکم زخمی و پس از بستری و درمان در تربیت معلم حاضر می‌شود.
 
 
 
وی در حضور چند ماهه‌اش در جبهه از خود رشادت و حماسه زیادی نشان داد به طوری که فرمانده‌ گردان حمزه سیدالشهدا (ع) در نامه‌ای به رئیس تربیت معلم از او خواست تا به نحو شایسته از شهید خلیل عزت شوکتی تقدیر و تشکر به عمل آورد.
 
 
 
شهید عزت شوکتی بار دیگر رهسپار جبهه‌های جنوب شد و خود را مهیای عملیات بزرگ خیبر کرد. وی اول اسفندماه سال 62 به منطقه جزیره مجنون اعزام شد و سرانجام در هفتم اسفند ماه سال 62 شهید و پیکرش مفقودالاثر شد و پس از 14 سال در سیزدهم خردادماه سال 76 به آغوش خانواده بازگشت.
 
انتهای پیام
 
کد مطلب: 236095
 


 
 
فرهنگ ایثار و شهادت ضامن تحقق آرمان‌های انقلاب و مقوم انسجام اجتماعی
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...