داخلی صفحه گیلان خبر
 
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری:
مردم ایران پشتیبان انقلاب اسلامی هستند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۲
نماینده مردم استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری، مردم ایران را پشتیبان انقلاب، ولی‌فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: مردم متدین، بااصالت و نجیب ایران در راه انقلاب اسلامی جان خود را داده‌اند و مسئولین باید بدانند که خادم این مردم هستند.
 
به گزارش ایثار گیلان و نقل از خبرگزاری فارس از رشت، حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد پروایی در یادواره 177 شهید بخش لشت‌نشای این شهرستان در مسجد جامع با بیان اینکه انسان‌ها نسبت به مسائل اعتقادی و امامت شناخت کمتری دارند اظهار کرد: ائمه‌معصومین(ره) و امام زمان(عج) بر اعمال و رفتار ما انسان‌ها شاهد و ناظر هستند.
وی با اشاره به اینکه براساس آیاتی از قرآن کریم هرکس امام زمان خود را نشناسند جاهل از دنیا رفته است بیان کرد: چه‌اندازه در دانشگاه‌ها، مدارس و ادارات مردم، جوانان و فرزندان ما را با بحث امامت آشنا می‌کنند؟ آیا در چنین مکان‌هایی برای امام‌شناسی وقت می‌گذارند؟
نماینده مردم استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری داعش را ثمره جدایی اهل‌بیت از کلام خدا دانست و خاطرنشان کرد: اگر در کنار قرآن، عترت و اهل بیت عصمت و طهارت نباشد در نهایت به گمراهی ختم شده و از داخل آن داعش به وجود می‌آید و داعش شعار «حذفنا کتاب الله» است.
پروایی با بیان اینکه شناخت امام زمان(عج) اولین وظیفه در قبال ایشان بوده و امام زمان(عج) را با مراجعه کتب تفسیر قرآن و روایت‌هایی اکبار علمای شیعه دراین‌خصوص نوشته‌اند می‌توان شناخت گفت: مردم برای شناخت امام زمان(عج) وقت خواندن کتاب را نداشته و قرآن و نهج‌البلاغه در کتاب‌خانه‌ها خاک می‌خورد.
وی زندگی روزمره مردم را شعارگونه و محدود به حرف زدن دانست و بیان کرد: وقتی زندگی روزمره مردم به شعار تبدیل شود و کسی وقت خواندن قرآن و نهج‌البلاغه را نداشته باشد بلایای بزرگی از جمله انحراف در اخلاق و انجراف در اعتقاد به سراغ انسان می‌آید.
نماینده گیلانی مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه مردم ایران پشتیبان انقلاب، ولی‌فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند افزود: مردم متدین، بااصالت و نجیب ایران در راه انقلاب اسلامی جان خود را داده‌اند و مسئولین باید بدانند که خادم این مردم هستند.
پروایی با بیان اینکه هرکس اخلاق نداشته باشد ایمان چنین شخصی ناقص است خاطرنشان کرد: تهذیب‌نفس و کسب فضایل اخلاقی از دیگر راه‌های شناخت امام زمان(عج) بوده و رسول خدا با اخلاق حسنه خود در کنار ثروت حضرت خدیجه و شمشیر حضرت علی(ع) دین مبین اسلام را گسترش داد.
وی یکی از شاخص‌های انقلابی بودن و انقلابی ماندن را پایبندی به استقلال کشور دانست و گفت: استقلال کشور از راه‌های استقلال سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی به دست می‌آید و برای به دست آوردن استقلال اقتصادی باید به سراغ اقتصاد مقاومتی مورد تأکید مقام معظم رهبری رفت.  
نماینده مردم استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه آمریکا و اروپا بی‌ریشه هستند گفت: ایران اسلامی همه چیز دارد ولی اندکی تنبلی می‌کنیم برای همین یک مقدار عقب می‌مانیم ولی باز در طول این 39 سال کارهای خوبی در سطح کشور صورت گرفته است.
پروایی با بیان اینکه یکی از راه‌های اصلاح جامعه توجه به بحث امر به‌ معروف ‌و‌نهی از منکر است افزود: اداره  و حوزه علمیه‌ای که در آن اداره و حوزه علمیه امر به معروف و نهی از منکر وجود نداشته باشد چنین اداره و حوزه علمیه‌ای آباد و سامان نمی‌گیرد.
وی بیان کرد: اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه باشد مفاسد اقتصادی در جامعه رشد پیدا نمی‌کند و کسی جرأت دزدی و دست‌اندازی به بیت‌المال را به خود نمی‌دهد.
عضو گیلانی مجلس خبرگان رهبری با اذعان به اینکه مردم ولی‌نعمت و صاحبان اصلی انقلاب اسلامی هستند تصریح کرد: قرار نیست که مردم جوان خود را در راه انقلاب بدهد در تمام آیین‌های ملی و مذهبی و صحنه‌های  انقلاب حضور داشته باشد، اما برای گرفتن یک مجوز از اداره‌ای یک ماه برود و بیاید.
"انتهای پیام"
کد مطلب: 236130