داخلی صفحه کرمان خبر
 
گزارشی از راهپیمایی 22 بهمن در دیار کریمان
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۱
مردم ایران اسلامی سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را با خروشی وصف ناپذیر جشن گرفتند تا بار دیگر ثابت کنند یکپارچه و متحد می‌توانند در میدان دفاع از میراث امام راحل حاضر شوند و تا آخر ایستاده‌ا‌ند.
 
به گزارش ایثار واحد استان کرمان، راهپیمایی عظیم 22 بهمن هم‌زمان با سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران از ساعت 9 صبح امروز یکشنبه در کرمان آغاز شد.
شهر آماده ثبت شکوه پیمان ملت در آغاز 40 سالگی انقلاب بود، از روزهای گذشته هم‌زمان با دعوت همه گروه‌ها، شخصیت‌ها و تشکل‌های فعال در عرصه‌های گوناگون، دستگاه‌های مختلف نیز تمهیدات لازم را برای آراسته و آماده‌سازی مسیرهای راهپیمایی عظیم 22 بهمن در تهران بزرگ اندیشیده و از صبح امروز همه‌چیز برای ثبت یک حماسه دیگر آماده بود بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان هم در مسیر راهپیمایی با پخش شعارنوشته و ایستگاه‌های فرهنگی در برنامه‌ها شریک بود.
پس از گذشت دقایقی از آغاز راهپیمایی موج خروشان مردم مسیر راهپیمایی را پر کرد، مردم با پرچم‌های تا آخر ایستاده‌ایم در دست حمایت خود از نظام جمهوری اسلامی ایران را فریاد می‌زنند، حضور پرشور جانبازان و خانواده شهدا در کنار مدیرکل و کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان توجه خبرنگاران و عکاسان را به خود جلب کرده بود. جانبازانی که باوجود سختی‌های بسیار ازلحاظ جسمی، به گفته خودشان دوباره و همانند همیشه برای تجدید پیمان با انقلاب در راهپیمایی شرکت کردند.
مراسم رسمی یوم‌الله 22 بهمن در میدان عاشورا، با تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید توسط یکی از قاریان ممتاز و اجرای سرود رسمی جمهوری اسلامی ایران و با حضور خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان و مردم بصیر و همیشه درصحنه و مسئولین لشکری و کشوری کرمان آغاز شد. حضور ناگهانی حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس به‌عنوان سخنران همه را شادمان کرد.
در ادامه قسمتی از سخنان سردار سلیمانی را می‌خوانید:
سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در اجتماع گسترده و حماسی مردم کرمان در مراسم یوم‌الله 22 بهمن با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، شهدای جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم اظهار داشت: سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران را به همه مردم تبریک می‌گویم.
سلیمانی افزود: امروز در جمع مردمی حضور پیدا کردم که به آن‌ها در ابعاد گوناگون عشق می‌ورزم و خودم را خادم آن‌ها می‌دانم.
سردار سلیمانی بابیان اینکه در طول این چند سال خطرات زیادی متوجه انقلاب بوده است، تصریح کرد: اما انقلاب اسلامی از آن‌ها با سلامت عبور کرده و از این بابت خدا را شکر می‌کنیم.
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران بابیان اینکه شکرگزار خداوند هستیم که ما را پیرو مکتبی قرار داده که نجات‌بخش انسان‌هاست، اضافه کرد: خداوند سبحان را از اینکه در همه ناملایمات ما را از یک ملت صبور و پایدار بهره‌مند کرد شکر گذاریم و این ملت فرزندان خود را درراه اسلام فدا کردند.
خداوند سبحان را از اینکه در همه ناملایمات ما را از یک ملت صبور و پایدار بهره‌مند کرد شکر گذاریم و این ملت فرزندان خود را درراه اسلام فدا کردند.
وی بابیان اینکه انقلاب اسلامی ایران تفاوت بسیاری با سایر انقلاب‌ها در دنیا دارد، ادامه داد: بعضی از انقلاب‌ها قشری و کارگری بودند، بعضی‌ها انقلاب عنصری بودند مثل انقلاب سیاه‌ها بر سفیدها، بعضی انقلاب‌ها نظامی بودند مثل انواع کودتاهای نظامی در دنیا، بعضی انقلاب‌ها با مداخله خارجی‌ها در یک کشور باعث یک دگرگونی و سقوط یک حاکمیت شد.
سردار سلیمانی تأکید کرد: انقلاب اسلامی ایران با هیچ‌یک از این عناصر شباهت ندارد و انقلابی بود که فقیر و غنی، شهری و روستایی، باسواد و بی‌سواد درصحنه حاضر شدند و همه اقشار را در درون خود به رهبری امام جا داد. انقلاب ما درزمانی به وقوع پیوست که آمریکا حاکم مطلق جهان بود و سخنان امام خمینی که نه شرقی و نه غربی همه را حیرت‌زده کرد.
مردم شهر کرمان پس گوش سپردن به سخنان افتخار استان سردار سلیمانی با انقلاب خود تجدید بیعت کردند و چهلمین سال انقلاب را آغاز کردند.
انتهای پیام./
 
 
کد مطلب: 236151