داخلی صفحه گلستان خبر
 
همزمان با سالروز وفات حضرت ام‌البنین (س)
گردهمایی بزرگ مادران و همسران شاهد استان گلستان 13 اسفند برگزار می‌شود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۵
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان از برگزاری گردهمایی بزرگ مادران و همسران شاهد در روز 13 اسفندماه جاری خبر داد و گفت: این مراسم همزمان با سالروز وفات حضرت ام‌البنین (س) برگزار می‌شود.
گردهمایی بزرگ مادران و همسران شاهد استان گلستان 13 اسفند برگزار می‌شود
 
به گزارش ایثار واحد گلستان، علی‌اصغر فاضلی امروز در گفت‎‎‎‎وگو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار کرد: یک هزار و 727 مادر شهید و حدود 800 همسر شهید در استان گلستان داریم که قرار است گردهمایی بزرگی برای تکریم مقام آنان در گرگان برگزار کنیم.
وی بابیان اینکه 11 اسفند همزمان با سالروز وفات حضرت ام‌البنین (س) در تقویم جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان روز مادران و همسران شاهد نامگذاری شده است، تصریح کرد: گردهمایی بزرگ مادران و همسران شاهد استان گلستان 13 اسفند ساعت 9 صبح در سالن ولایت اداره کل تبلیغات اسلامی استان برگزار خواهد شد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان بابیان اینکه شهدا بر تارک ارزش‎ها می‎درخشند، افزود: تربیت چنین فرزندانی قطعاً در دامان مادران عاشورایی محقق می‌شود صبوری و استقامت همسران شهدا نیز در تربیت یادگاران شهید قابل‌تحسین است، باید این مقام و منزلت را همواره ارج نهاد.
فاضلی با تصریح اینکه جامعه باید الگوی عملی و عینی صبر و استقامت را از مادران و همسران شهید بیاموزد، اظهار کرد: گرامیداشت مقام شهید و تکریم خانواده‌های شهدا در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مؤثر است.
وی یکی از شاخصه‌های سبک فاطمی را تربیت اسلامی فرزندان عنوان کرد و گفت: شهدا با الگو از سیدالشهدا (ع) درس فداکاری، شجاعت و گذشت را فراگرفتند و این مهم را در عمل اثبات کردند و درراه دفاع از ارزش‎های انقلاب اسلامی سر از پای نشناخته و حماسه آفریدند؛ شهدا معلمی به نام مادر داشتند و در کلاس درس آنان به مقام والا دست یافتند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان با اشاره به اینکه مهم‌ترین شاخصه ائمه اطهار (ع) در ولایتمداری و اطاعت‌پذیری از امام بوده است، گفت: باید همواره ائمه معصومین را الگوی خود بدانیم و در تبعیت از فرامین ولایت کوشا باشیم.
فاضلی بیان کرد: این جمله معروف امام راحل که «از دامان زن مرد به معراج می‎رود» را باید سرلوحه قرار دهیم، این گفتمان باید الگوی تربیت اسلامی باشد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 236909