نمايشگاه جشنواره ملى تجسمى سرچشمه سرخ افتتاح می‌شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۶
مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: آثار جشنواره ملى تجسمی سرچشمه سرخ پس از مراسم افتتاح از 10 تا 27 اسفند ماه در چهار رشته عکاسی، پوستر، هنر جدید و نقاشی، در موسسه فرهنگى هنرى صبا در معرض دید علاقه‌مندان و عموم مردم قرار خواهد گرفت.
نمايشگاه جشنواره ملى تجسمى سرچشمه سرخ افتتاح می‌شود
 
به گزارش «ایثار» اسکندر یارنسب با اشاره به واقعه هفتم تیر سال 60 و شهادت شهید بهشتی و 72 تن از یارانش، گفت: این واقعه یکی از نقاط عطف تاریخ جمهوری اسلامی است و به همین دلیل در دیدار خانواده شهدای هفتم تیر و مسئولین بنیاد با مقام معظم رهبری، ایشان به این موضوع که در خصوص حادثه هفتم تیر و معرفی و شناساندن واقعه و شخصیت‌های این رویداد تلخ و مهم، کار هنری فاخر و شاخصی تاکنون انجام نشده است، اشاره کردند.
مدیر کل فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: در همین راستا، قبل از تیر ماه سال 96 فراخوان جشنواره ملی هنرهای تجسمی «سرچشمه سرخ» در چهار رشته هنری نقاشی، عکاسی، هنر جدید و پوستر در سراسر کشور اعلام شد تا هنرمندان آثار خودشان را در موضوعات حادثه هفتم تیر، اندیشه‌های شهید بهشتی و شهدای هفتم تیر و همچنین تروریسم به دبیرخانه جشنواره واقع در موزه مرکزی شهدا ارسال کنند.
وی با بیان اینکه بیش از 3000  اثر به دبیرخانه ارسال شد، اظهار کرد: هیئت داوران که هر کدام از اساتید و صاحب نظران هنری هستند، پس از بررسی آثار، در مجموع 627 اثر را انتخاب کردند که شامل 72 اثر در بخش پوستر، 154 اثر در رشته نقاشی، 72 اثر در بخش هنر جدید و 329 اثر نیز در بخش عکس است.
یارنسب با اشاره به اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران همه آثار منتخب را به نمایش عمومی خواهد گذاشت، عنوان کرد: با توجه به اینکه 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا است و برنامه‌های متنوعی برگزار می‌شود، بنیاد تصمیم گرفت امسال یکی از برنامه‌های اصلی و محوری این روز، برگزاری نمایشگاه تجسمی «سرچشمه سرخ» باشد که در 9 اسفند ماه ساعت 15 در موسسه فرهنگی و هنری «صبا» با حضور خانواده شهدای هفتم تیر، مسئولین بنیاد و هنرمندان افتتاح خواهد شد.
مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد درباره زمان برگزاری نمایشگاه تجسمی سرچشمه سرخ گفت: آثار جشنواره ملى تجسمی سرچشمه سرخ پس از مراسم افتتاح از 10 تا 27 اسفند ماه در چهار رشته عکاسی، پوستر، هنر جدید و نقاشی، در موسسه فرهنگى هنرى صبا واقع در ميدان فلسطين خيابان برادران شهيد مظفر در معرض دید علاقه‌مندان و عموم مردم قرار خواهد گرفت.
وی آثار ارسالی در این نمایشگاه را فاخر و ارزشمند توصیف کرد و اظهار داشت: برگزاری این نمایشگاه و آثار ارسالی در نوع خود بهترین مجموعه هنری است که تاکنون با موضوع حادثه هفتم تیر خلق شده است و از ویژگی‌های این نمایشگاه این است که دبیران و داوران چهار رشته هنری، از هنرمندان شاخص کشور هستند.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 237151