حوزه مددکاری یکی از مصادیق خاص ایثار و اخلاق اجتماعی است
تاریخ انتشار : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۷
مدیرکل مددکاری و مشاوره بنیاد گفت: یکی از مصادیق خاصِ ایثار و اخلاق اجتماعی حوزه مددکاری و مشاوره است، زیرا مددکانران باید از ابتدا تا انتها، پا به پای ایثارگران قدم بردارند.
 
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام حسن هنرمند ظهر پنج شنبه سوم بهمن ماه در گردهمایی معاونین و روسای بنیاد استان خراسان رضوی و جنوبی که در سالن میقات الرضا طبس برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و  خاطره شهدا تصریح کرد: امروز مهمترین دغدغه جامعه نبودن و یا کم رنگ شدن ایثار اجتماعی است.
وی اظهار کرد: پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) فلسفه بعثت و رسالت خود را در حدیث مکارم الاخلاق بیان فرمودند که «"إِنَّمَا بُعِثْتُ لِأُتَمِّمَ مَکَارِمَ الْأَخْلَاقِ»، یعنی به‌راستی که من مبعوث شدم تا شرافت‌های اخلاقی را کامل و تمام کنم. 
حجت الاسلام هنرمند ادامه داد: در زمانی که جامعه کنونی از نبود اخلاق رنج می برد، در گذشته شهیدان هشت سال دفاع مقدس با آنکه می دانستند پای جانشان در میان است، ولی برای دفاع از اسلام و ایران اسلامی از یکدیگر سبقت می گرفتند. حتی گاهی بین پدر و پسر اختلاف می افتاد که کدامشان به جبهه اعزام شوند و یا شهیدانی بودند که با دستکاری در شناسنامه های خود برای اعزام به جبهه های حق علیه باطل می شتافتند.
مدیرکل مددکاری و مشاوره بنیاد افزود: یکی از مصادیق خاصِ ایثار و اخلاق اجتماعی حوزه مددکاری و مشاوره است، زیرا مددکاران باید از ابتدا تا انتها، پا به پای ایثارگران قدم بردارند. حساسیت مراکز مشاوره برای پایدار ماندن ازدواج و زندگی سالم است. مددکاری از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است، چرا که در تمام حوزه های بنیاد حضور دارد؛ در واقع همه بنیاد مددکاری است.
وی تصریح کرد: هر کس باید از خود شروع کند و هر کدام از مدیران از استان خود آغاز کنند. تک تک مدیران باید خودشان پای کار بمانند و به نوعی خود مددکار باشند، زیرا تنها در سایه همکاری با یکدیگر است که می توانیم به جامعه ایثارگری خدمت و دین خود را نسبت به آنان ادا کنیم. 
وی خاطرنشان ساخت: نخستین قدم، به روز رسانی دستور العمل ها است تا بتوانیم به صورت کاربردی از آنها بهره برداری کنیم. در طرح سپاس به دنبال این هستیم طرح مراجعه خادم به مخدوم را اجرا کنیم که نتیجه آن علاوه بر دیدار و دلجویی، برداشتن باری از دوش ایثارگران باشد.  
حجت الاسلام هنرمند اظهار داشت: از جمله مهمترین اولویت های ما آموزش ضمن خدمت برای مددکاران است و از زمانی که بحث مددکاری نوین مطرح شده است، سعی بر این بوده مددکاران را هماهنگ با رشته تحصیلی انتخاب کنند تا از تخصص آنان بهره گیرند. در واقع وجود مشاوران و مددکاران یک پشتیبان برای مدیران است.
وی در خصوص جامعه ایثارگران، خطاب به مددکاران خاطرنشان کرد: همزمان با سالروز شهادت حضرت ام البنین (س) و اجرای طرح تکریم مادران شهدا از شما انتظار داریم در دیدار از سه گروه، شامل مادران شهدا، مادران جانبازان هفتاد درصدی که به شهادت رسیده اند و مادران جانبازان 70 درصدی مجردی که از فرزند خود پرستاری می کنند، پیشتاز باشید.
انتهای پیام/
کد مطلب: 237441
 


 
 
​سوم خرداد روز درخشش پیروزی بر قامت بلند مقاومت و ایثار
 

عبداله ارژندی، اداره کل روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی...