با حضور حجت الاسلام والمسلمین شهیدی؛
نمایشگاه جشنواره ملی هنرهای تجسمی سرچشمه سرخ افتتاح شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۵
نمایشگاه جشنواره ملی هنرهای تجسمی سرچشمه سرخ (یادبود شهدای هفتم تیر) چهارشنبه ۹ اسفند ماه با حضور حجت الاسلام والمسلمین شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در موسسه فرهنگی هنری صبا افتتاح شد.
نمایشگاه جشنواره ملی هنرهای تجسمی سرچشمه سرخ افتتاح شد
 
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام والمسلمین شهیدی پس از افتتاح این نمایشگاه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ابتکارات جدیدی در این نمایشگاه رونمایی شده است گفت: نسل جوان باید این آثار را مشاهده کنند که انقلاب اسلامی ایران از ابتدا تاکنون چه هزینه‌هایی را برای پایداری داده و چه افراد بزرگی مانند شهید دکتر بهشتی در این مسیر فدا شدند.
وی با تأکید بر اینکه این نمایشگاه قابل تحسین و نمره آن عالی است تصریح کرد: من در جریان انفجار مقر حزب جمهوری اسلامی بودم و با شهید آیت الله دکتر بهشتی نیز مأنوس بوده‌ام و تمامی آثار این نمایشگاه را یادآور آن دوره و نقش این شهید بزرگوار در پیروزی انقلاب اسلامی یافتم.
حجت الاسلام کاویانی راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد نیز در جمع خبرنگاران افتتاح نمایشگاه جشنواره ملی سرچشمه سرخ را یک مناسبت ارزشمند در آستانه روز بزرگداشت شهدا دانست و گفت: آغاز برنامه‌های فرهنگی بنیاد در آستانه روز بزرگداشت شهدا با افتتاح نمایشگاهی است که موضوع آن نقطه عطفی در تاریخ انقلاب به شمار می‌رود؛ واقعه هفتم تیر در عرصه ایثار و شهادت در کشور ما می‌درخشد و از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است.
وی با بیان اینکه سه نسل از هنرمندان در تولید آثار این نمایشگاه سهیم بودند خاطرنشان کرد: تولید یک اثر هنری نیازمند عزم و انگیزه متعالی است و ما تصور نمی‌کردیم این نمایشگاه تا این حد با اقبال گروه‌های مختلف هنری مواجه شود و امکان برگزاری این نمایشگاه در سطح استان‌ها نیز در مورد برخی آثار  قابل بررسی است.
گفتنی است، نمایشگاه جشنواره ملی هنرهای تجسمی سرچشمه سرخ (یادبود شهدای هفتم تیر) از تاریخ ۹ الی ۲۷ اسفند ماه در موسسه فرهنگی هنری صبا دایر است و حدود 600 اثر هنری در 4 بخش نقاشی، تصویرسازی، هنر جدید و عکاسی در آن به نمایش در آمده است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 238046
 


 
 
​سوم خرداد روز درخشش پیروزی بر قامت بلند مقاومت و ایثار
 

عبداله ارژندی، اداره کل روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی...