داخلی صفحه کردستان خبر
 
دیدارفرمانده سپاه سقز با خانواده شهدا وایثارگران
هرچه داریم به برکت خون شهداست
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۶
هرچه داریم به برکت خون شهداست
 
فرمانده سپاه سقزدردیداربا خانواده شهدا وایثارگران این شهرستان گفت هرچه داریم به برکت خون شهداست ودرواقع به این عزیزان مدیون هستیم
به گزارش  ایثار به نقل از گولان سقزسرهنگ جمشید رضایی در این دیدارها دغدغه های آنان را جویا شد و افزود: رسیدگی به مشکلات خانواده شهدا از وظایف همگانی سایر ادارات به شمار می آید.
در ادامه عثمان سیدی از آزادگان سقزی به بیان خاطرات زمان دفاع مقدس و سختی هایی که متحمل شده بود پرداخت و گفت تا جان در بدن داشتم برای انقلاب و انقلابیون تلاش کردم و در این راه قدم های محکم تری برخواهم داشت.
سیدی از خاطرات اسیر شدن توسط کومله نیز سخن گفت و خاطر نشان کرد: با اینکه کُرد زبان هم بودیم در هیچ صورتی به اسیرها رحم نکرده و نهایت شکنجه ها را برای ما لحاظ می کردند. زیر شکنجه از اسرا می خواستند که به امام بزرگوار ناسزا بگویند ولی هیچ گاه موفق نشدند که به خواسته هایشان برسند چون سربازان امام حافظ حرمت نامش هم بودند.
 
این آزاده دفاع مقدس از یادگاری دکتر چمران اشاره کرد و افزود: دکتر چمران یک وانت بار داشت که با تلاش هایی که انجام می دادم برای تسهیل در امورات عملیاتی یک وانت پیکان را به عنوان هدیه در اختیار من گذاشت.
سیدی در ادامه خواستار رسیدگی به مشکلات معیشتی خانواده های شهدا، ایثارگران و آزادگان شد و گفت: ما باید زندگی خود را مدیون خون شهدا باشیم چرا که اگر خون آنان نبود ما هم نبودیم و امنیتی که داریم را از برکت خون شهداست.
 
در پایان این دیدارها با اهدای لوح و هدایایی از خانواده شهدا و آزادگان این شهرستان تقدیر شد.
 
کد مطلب: 238499