معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد:
آثار شهدا بخش مهمی از هویت ایران اسلامی را شکل می‌دهد
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۳
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: انقلاب، دفاع مقدس و آثار شهدا مهم‌ترین بخش تاریخ ایران اسلامی است که هویت مردم این سرزمین کهن را تشکیل می‌دهد و از این جهت باید به جمع‌آوری آثار شهدا به صورت جدی توجه شود.
آثار شهدا بخش مهمی از هویت ایران اسلامی را شکل می‌دهد
 
به گزارش «ایثار» حجت الاسلام محمدحسن کاویانی راد در مراسم افتتاح نمایشگاه دستاوردهای فرهنگی شهدا و رونمایی از جلد دوم وصیت نامه و تولیدات نرم‌افزاری و چند رسانه‌ای شهدای خراسان رضوی که در سالن شهید هاشمی نژاد بنیاد این استان برگزار شد، ضمن بزرگداشت روز شهدا و تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن گفت: بنیاد نهاد با فضیلتی است که ذکر و خاطره شهدا را در ذهن مردم زنده نگه می‌دارد و خدمت به مقدس‌ترین قشر جامعه یک توفیق بزرگ برای کارمندان بنیاد است.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد ادامه داد: نگهداشت و انتقال آثار شهدا باید به صورت جدی انجام شود تا این امانت بزرگ به دست آیندگان برسد، نسل امروز در جامعه، پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، ایثار و گذشت خانواده‌های شهدا و ایثارگران را دیده‌اند اما اگر تلاشی برای انتقال آثار شهدا نکنیم در آینده به فراموشی سپرده خواهد شد و خوشبختانه در دوران دفاع مقدس بیشترین آمار از  اسناد شهدا، خاطره و تصاویر ثبت و ضبط شده است.
وی به 9 میلیون آثار جمع آوری شده شهدا و ایثارگران در بنیاد سراسر کشور اشاره کرد و افزود: باید آثار شهدا را جمع آوری کنیم تا نسل‌های آینده از وقایع و اتفاقات گذشته میهن اسلامی اطلاع کامل داشته باشند. برخی از کشورها از گذشته تاریخ کشور خود شرمنده هستند که باعث شرمندگی نسل‌های جدید است و هر بار که نام جنگ می‌آید شرمسار می‌شوند و هیچ احساس عزتی از فعالیت‌های گذشتگان خود ندارند اما  تاریخ انقلاب اسلامی بخش مهمی از هویت مردم ایران را نشان می‌دهد که پا در مکتب اسلام ناب محمدی (ص) گذاشتند که باعث افتخار ایران است.
وی ادامه داد: جمع آوری اسناد شهدا، سرمایه‌گذاری برای آیندگان است و اولین وظیفه همه ما این است تا دیر نشده تلاش کنیم آثار حماسه بزرگ و بی نظیر تاریخ ایران را با رسم امانتداری جمع آوری و در بسته بندی و در یک قالب زیبا به نسل آینده انتقال دهیم.
انتهای پیام/
کد مطلب: 239113
 


 
 
روز پرستار و همسر جانبازان
 

نرگس جلیلی، مشاور امور بانوان شاهد و ایثارگر ...