حسینی
روز بزرگداشت شهدا باید در اذهان ثبت گردد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۰
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی گفت: روز بزرگداشت و تکریم شهدا باید همچون دلاور مردی‌هایشان در اذهان مردم ثبت گردد.
روز بزرگداشت شهدا باید در اذهان ثبت گردد
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی سید عابس حسینی صبح امروز در مصاحبه با واحد خبر صداوسیمای خراسان شمالی شبکه اترک با اشاره به 22 اسفندماه، روز شهید اظهار کرد: نهادینه کردن، شناساندن و ثبت روز بزرگداشت شهدا جز در تقویم باید در اذهان مردم همچون دلاور مردی‌های شهدای عزیز باشد، تجلیل از مادران و همسران شهدا، برپایی طرح سپاس تا 22 اسفند، گل‌باران و غبارروبی مزار شهدا، برگزاری یادواره 504 شهید مدفون در بقعه متبرکه امامزاده سید عباس بن موسی بن جعفر بجنورد برنامه شاخص این روز در سطح خراسان‌شمالی است.
وی در ادامه به ارائه آماری از تعداد ایثارگران و شهدای خراسان‌شمالی پرداخت و گفت: مجموع خانواده‌های ایثارگر در خراسان‌شمالی 9401 نفر است که 2652 شهید، 77 نفر جانباز بالای 70 درصد، 1848 نفر نیز جانبازان 25 تا 69 درصد و 4450 نفر هم از ایثارگران دارای درصد ایثارگری زیر 25 درصد و 374 نفر از رزمندگان استان نیز جزو آزادگان دفاع مقدس محسوب می‌شوند.

وی در خصوص پوشش بیمه درمانی ایثارگران ادامه داد: تمام ایثارگران تحت پوشش بیمه همگانی قرار دارند که شامل 23 هزار و 630 نفر شده است و ماهانه قریب به 150 نفر نیز برای امور درمانی به مشهد و تهران اعزام می‌شوند.
حسینی در خصوص تجهیز مرکز توان‌بخشی ویژه ایثارگران و جانبازان تصریح کرد: مرکز ایثار بجنورد دارای پیشرفت 90 درصدی است که هم‌اکنون بخش‌های رفاهی و تفریحی آن در حال بهره‌برداری بوده و تنها تجهیزات بخش توان‌بخشی و درمانی آن باقی‌مانده است که طبق برنامه‌ریزی‌ها تلاش می‌شود تا سوم خرداد سال آینده این مرکز نیز به بهره‌برداری برسد.

وی اعتبارات هزینه شده در این مجموعه برای بخش درمانی را یک میلیارد تومان از سوی اعتبارات سفر رهبر انقلاب به خراسان‌شمالی و به همین میزان نیز کمک دانشگاه علوم پزشکی عنوان کرد. 
کد مطلب: 239480