برگزیدگان جشنواره ملی تجسمی سرچشمه سرخ معرفی شدند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۹
آئین اختتامیه جشنواره ملی تجسمی سرچشمه سرخ روز دوشنبه 21 اسفند ماه با معرفی برگزیدگان در چهار بخش عکاسی، نقاشی، هنرهای جدید و پوستر برگزار شد.
برگزیدگان جشنواره ملی تجسمی سرچشمه سرخ معرفی شدند
 
به گزارش «ایثار» حجت الاسلام محمد حسن کاویانی راد در این مراسم که در آستانه روز بزرگداشت شهدا برگزار شد با بیان اینکه یک تابلوی هنری این ظرفیت را دارد که تقدیس شود، گفت: یک اثر هنری می‌تواند حامل تمام داشته‌ها، کرامت، عزت و هویت یک ملت باشد اما آیا تابلویی که به طول و عرض هزاران کیلومتر با سرانگشت پدران و مادران یک تا پنج شهید و با خون 230 هزار شهید گلگون کفن در آستانه مرزهای سراسر این کشور ترسیم شده است، جای تقدیس ندارد؟
وی افزود: آنچه از پیش از انقلاب تاکنون و از اکنون تا آینده پشت سر گذاشتیم و خواهیم گذاشت، همچون تابلویی بر مرزهای کشور نقش بسته و این تابلو قطعاً سرمایه ملی و شناسنامه بلند بالایی از نقاط ارزشمند و مشعشع تاریخ و هویت این مرز و بوم است که به سرانگشت هنرمندانی همانند عزیزانی که در این جشنواره شرکت کرده‌اند، ترسیم شده است تا برای آیندگان به ودیعه گذاشته شود.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن تشکر از برگزارکنندگان و شرکت‌کنندگان در جشنواره ملی تجسمی سرچشمه سرخ، تصریح کرد: این جشنواره و نمایشگاه در خلق یک بخش و بازسازی یک فراز از تاریخ پرشکوه و مظلوم انقلاب اسلامی یعنی هفتم تیر، اهتمام ورزید و به همین جهت باید از برگزارکنندگان این جشنواره تشکر کرد.
وی در انتها خاطرنشان کرد: امیدواریم نام و یاد شهدا که صاحب امروز و هر روز ما هستند را گرامی بداریم و آنها را همواره حامی دستاوردهای ارزشی انقلاب اسلامی بدانیم.
اسکندر یارنسب مدیر کل فرهنگی و تبلیغات بنیاد نیز در ادامه با اشاره به اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران به کار در حوزه فرهنگی اعتقاد راسخ دارد، اظهار کرد: مجموعه بنیاد معتقد است تنها با زبان رسا و تأثیرگذار هنر می‌توان مفاهیم و مضامین بلند ایثار و شهادت و همچنین قهرمانان این مرز و بوم را به جامعه شناساند.
وی به فلسفه برگزاری جشنواره ملی تجسمی سرچشمه سرخ اشاره کرد و ابراز داشت: واقعه هفتم تیر یکی از نقاط عطف تاریخ جمهوری اسلامی است و مقام معظم رهبری در دیدار با خانواده شهدای هفتم تیر و مسئولین بنیاد بر شناساندن واقعه و شخصیت‌های این رویداد تلخ و مهم تأکید فرمودند و بدین سبب برگزاری این جشنواره در دستور کار بنیاد قرار گرفت.
مدیر کل فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران مظلوم‌ترین بخش هنر را حوزه تجسمی عنوان کرد و اظهار داشت: در حوزه‌های مختلف مثل سینما همیشه بستر برای بیان و ظهور آثار وجود دارد اما همیشه شاهد مظلومیت هنرهای تجسمی بوده‌ایم.
در ادامه مراسم، نفرات برتر رشته‌های عکاسی، نقاشی، هنرهای جدید و پوستر معرفی شدند. بر این اساس، در رشته پوستر، «شیوا اشرف جولایی» و «میثم همه ئی» به عنوان سوم مشترک دست یافتند. «کوروش پارسانژاد» به عنوان نفر دوم معرفی شد و جایزه نفر نخست نیز به «عرفان حکانی» رسید.
در بخش نقاشی نیز «مریم رحیم پور» و «مسعود عسگری» به عنوان سوم مشترک دست یافتند و «غلامرضا قلی پور» و «مراد فتاحی» جایزه مشترک را کسب کردند. جایزه نخست بخش نقاشی نیز به «میثم برزا» رسید.
همچنین جایزه سوم مشترک در بخش هنرهای جدید به «فرزانه وزیر تبار» و «فریبا دادگر» رسید. «ریحانه مقدم» نیز جایزه نفر دوم این بخش را از آن خود کرد. جایزه اول بخش هنرهای جدید به صورت مشترک به «سید مهدی یاسینی اردکانی» و «علیرضا مهمان پور» رسید. همچنین در بخش عکاسی «حسین چنعانی» مورد تقدیر قرار گرفت.
در انتهای مراسم نیز از استاد «بهروز دارش» برای یک عمر فعالیت هنری در رشته تجسمی، به صورت ویژه تقدیر شد.
گفتنی است، این مراسم با حضور حجت الاسلام محمد حسن کاویانی راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد، سید منصور میرمرادی معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد، مهدی پاکدل مشاور و دستیار ویژه رییس بنیاد، اسکندر یارنسب مدیر کل فرهنگی و تبلیغات بنیاد و همچنین حجت الاسلام احمد مازنی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
انتهای پیام/
 
 
کد مطلب: 239764
 


 
 
روز پرستار و همسر جانبازان
 

نرگس جلیلی، مشاور امور بانوان شاهد و ایثارگر ...