جمع آوری بیش از یک‌میلیون سند مکتوب از شهدای خراسان رضوی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۶
مدیرکل بنیاد خراسان رضوی در خصوص ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برای نسل‌های آینده گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی، یک‌میلیون و 200 هزار سند مکتوب از شهدا جمع‌آوری و برای آیندگان سرمایه گذاری کرده است.
جمع آوری بیش از یک‌میلیون سند مکتوب از شهدای خراسان رضوی
 
به گزارش «ایثار»، حجت‌الاسلام حسین معصومی دوشنبه 21 اسفند ماه در برنامه زنده گفتگوی ویژه خبری صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی که در آستانه روز بزرگداشت مقام شهدا برگزار شد، گفت: درود می‌فرستیم به شهدای دفاع مقدس، مدافع حرم و امنیت کشور که عزت و سرافرازی این ملت به‌ پاس خون آنها است.
وی به برنامه‌های هفته بزرگداشت مقام شهدا اشاره کرد و افزود: صبح دوشنبه در شهرستان قوچان یادواره امیران، سرداران و 734 شهید این شهرستان با حضور علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و آحاد مردم، باشکوه برگزار شد.
مدیرکل بنیاد خراسان رضوی ادامه داد: برگزاری مراسم واقفین و راویان ایثار، یادواره شهدا در ادارات و گردهمایی فرزندان شهدای ستاد استان و بنیاد شهرستان‌ها، هم‌زمان با روز شهید با هدف زنده نگه‌ داشتن یاد و خاطره شهدا برگزار می‌شود.
وی خاطرنشان ساخت: نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی و امام‌ جمعه مشهد، استاندار خراسان رضوی و مدیران دستگاه‌های اجرایی در این هفته با خانواده‌های شهدا دیدار و از آنان تجلیل می‌کنند.
حجت‌ الاسلام معصومی در خصوص ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه گفت: خوشبختانه با توجه ویژه رهبر فرزانه انقلاب، فرهنگ ایثار و شهادت در قلب مردم نهادینه‌ شده و به نسل‌های آینده منتقل می‌شود.
وی به ایثار اجتماعی اشاره و تصریح کرد: باید شهدا را بشناسیم، چه کردند، چه هدفی و چه آرمانی داشتند؛ اگر در این مورد بررسی کنیم، به ایثار اجتماعی می‌رسیم زیرا شهدا «دگر خواهی» داشتند یعنی دیگران را بر خود ترجیح دادند. بنابراین اگر شهدا را بشناسیم، می‌توانیم آرمان‌ها و اهداف شهدا را ادامه دهیم.
مدیرکل بنیاد خراسان رضوی افزود: اگر پای صحبت‌های خانواده‌های شهدا بنشینیم، می‌شنویم که شهدا ویژگی‌های خاصی داشتند، احترام ویژه به پدر و مادر و یا به همسایه‌ها کمک می‌کردند، ایثار اجتماعی در رفتار و خصوصیات اخلاقی شهدا، موج می‌زد.  
وی در خصوص انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل‌های آینده گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی، یک‌میلیون و 200 هزار سند مکتوب از شهدا جمع‌آوری و برای آیندگان سرمایه گذاری کرده است و متناسب با مقتضیات زمان و مکان در حال استفاده از این گنجینه است.
وی در همین راستا ادامه داد: در سال 1397 برنامه ارتباط سنی مردم با شهدا اجرا می‌شود یعنی یک دانش‌آموز با شهید هم سن خودش آشنا می‌شود که چرا شهدا در این سن به جبهه رفتند و شهید شدند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 239840