پیام استاندار خراسان شمالی به مناسبت روز بزرگداشت شهدا
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۹
استاندار خراسان شمالی با صدور پیامی ضمن گرامیداشت روز شهدا گفت: تکریم و تجلیل و رسیدگی به امور جاری خانواده زنان و مردان مجاهد و ایثارگری که جان و سلامتی خود را در راه اعتلای ایران اسلامی فدا کردند، وظیفه یکایک مسئولان و افتخاری برای همگان است.
پیام استاندار خراسان شمالی به مناسبت روز بزرگداشت شهدا
 
به گزارش «ایثار»، متن پیام محمدرضا صالحی به شرح ذیل است:
22 اسفند 1358 روزی بود که بافرمان حضرت امام، نهادی انقلابی برای رسیدگی به امور خانواده‌های شهدا و جانبازان انقلاب اسلامی شکل گرفت؛ دیری نگذشت که با وقوع جنگ تحمیلی رژیم بعث علیه ملت ایران، وظایف و مسئولیت‌های این نهاد انقلابی نوپا به‌مراتب فزونی یافت. امروز شاهدیم که بنیاد شهید و امور ایثارگران مسئولیت خطیر رسیدگی به مسائل خانواده‌های معظم این عزیزان را عهده‌دار است؛ هرچند که تکریم و تجلیل و رسیدگی به امور جاری خانواده زنان و مردان مجاهد و ایثارگری که جان و سلامتی خود را در راه اعتلای ایران اسلامی و مقابله با تجاوز دشمن زبون فدا کردند، وظیفه یکایک مسئولان و افتخاری برای همگان است. دولت تدبیر و امید نیز که سکان‌دارش خود را از جنس خانواده بزرگ ایثار و جهاد است، نهایت اهتمام خود را برای پاسداشت ارزش‌های ایثارگران مصروف داشته است؛ همانانی که برای حفظ و تداوم نظام جمهوری اسلامی و تحقق آرمان‌های متعالی آن به‌ویژه استقلال، آزادی، رفاه و پیشرفت نسل‌های آتی و برساختن جامعه نمونه‌ای مبتنی بر مردم‌سالاری دینی و الگویی برای همه جوامع آزاده، از جان خود گذشتند.
اجرای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری و توجه به دغدغه‌های معظم له در این خصوص، تدوین آیین‌نامه‌ها و اجرای قانون جامع خدمات ایثارگران، راه‌اندازی شورای ترویج ایثار و شهادت در سطوح ملی و استانی، تنظیم و ابلاغ سند راهبردی ایثارگران، تدوین بندهای ویژه در لایحه برنامه ششم توسعه برای حمایت مادی و معنوی از جامعه بزرگ ایثارگری و رزمندگان و پرداخت معوقات خانواده شهدا که از سال 89 باقی‌مانده بود، بخشی از خدمات ارزنده دولت تدبیر و امید دکتر روحانی در این راستا بوده است. امروز نیز مردم و مسئولان همپای یکدیگر در سراسر کشور بر سر مزار شهدا می‌روند و ضمن ادای احترام به پرستوهای خونین بال میهن، با آرمان‌های آنان تجدید میثاق می‌کنند و شایسته است برای حفظ گنجینه‌های به یادگار مانده از این اسوه‌ها و انتقال آن به نسل‌های آینده نیز کوششی دوچندان شود. یاد و خاطره حدود 3 هزار شهید گران‌قدر خراسان شمالی به‌ویژه فرماندهان و سرداران شهید استان را گرامی می‌دارم و برای آنان علو درجات و برای همه مسئولان گام نهادن در مسیر تحقق آرمان‌های بلند آنان را از خداوند منان مسئلت دارم.
انتهای پیام/
کد مطلب: 239851
 


 
 
روز پرستار و همسر جانبازان
 

نرگس جلیلی، مشاور امور بانوان شاهد و ایثارگر ...