آرامش ما مدیون فداکاری شهدا در عرصه‌های گوناگون است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۹
رییس دفتر مقام معظم رهبری گفت: اگر امروز در امنیت و آرامش هستیم به برکت خون شهدا است و اگر آن‌ها در میدان دفاع مقدس، مبارزه با ضدانقلاب و دفاع از حرم فداکاری نمی‌کردند مطمئناً چنین آرامشی وجود نداشت.
آرامش ما مدیون فداکاری شهدا در عرصه‌های گوناگون است
 
به گزارش «ایثار»، آیت‌الله محمد محمدی گلپایگانی روز سه‌شنبه 22 اسفندماه در پنجمین کنگره ملی روز بزرگداشت شهدا ضمن ابلاغ سلام مقام معظم رهبری، با بیان اینکه در همه جوامع کلمات خاصی وجود دارند که از اهمیت و قداست برخوردارند، افزود: در بین ملت‌های مسلمان کلمه شهید از تقدس و ارزش خاصی برخوردار است، چرا که شهدا از جان خود مایه گذاشتند و همه مدیون شهدا هستند.
وی افزود: اگر امروز در امنیت و آرامش در این جلسه حضور داریم مرهون خون شهدا هستیم. اگر آن‌ها در میدان دفاع مقدس، مبارزه با ضدانقلاب و دفاع از حرم فداکاری نمی‌کردند مطمئناً چنین آرامشی وجود نداشت.
آیت‌الله گلپایگانی شهادت را آرزوی بزرگ اولیا الله دانست و بیان کرد: یکی از امتیازات شهدا این است که از سؤال و جواب در شب اول قبر معاف هستند. وقتی از پیامبر اسلام (ص) دلیل این مسئله را پرسیدند گفتند زمانی که برق شمشیر بالای سر شهید بود او جوابش را داد و نیازی به جواب دادن نیست، یعنی قبول کرد از جان شیرین بگذرد.
رییس دفتر مقام معظم رهبری به تأکید مقام معظم رهبری در انجام دیدارهای دائمی با خانواده‌های معظم شهدا اشاره کرد و گفت: ایشان بهترین لحظات عمرشان را در هم‌نشینی با خانواده‌های شهدا می‌دانند و این موضوع باید مورد توجه تمام مسئولان نیز باشد تا به خانواده شهدا به دیده احترام بنگرند.
وی افزود: از دیگر امتیازات شهدا این است که نیاز به غسل و کفن ندارند و با همان لباس خونین جهاد و بدون غسل به خاک سپرده می‌شوند. همچنین شهید دارای حق شفاعت است. در واقع باید گفت شما خانواده‌های معظم شهدا عزیزتان را از دست نداده‌اید، بلکه برای آخرت خود سرمایه‌گذاری کرده‌اید.
آیت‌الله گلپایگانی با اشاره به توطئه‌های صورت گرفته از سوی آمریکا و اروپا برای ضربه زدن به کشورمان گفت: امروز وقتی دختری فریب‌خورده حجاب خود را سر چوب می‌کند، اساس قضیه از بیرون کشور در آمریکا و کشورهای اروپایی نشات می‌گیرد که نشان می‌دهد این عداوت و دشمنی با انقلاب اسلامی ریشه‌دار است.
در پایان این مراسم لوح تقدیری از سوی خانواده‌های معظم شهدا و همچنین ردای خادم الشهدایی به آیت‌الله گلپایگانی اهدا شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 239885
 


 
 
روز پرستار و همسر جانبازان
 

نرگس جلیلی، مشاور امور بانوان شاهد و ایثارگر ...