جامعه برای حفظ خود نیازمند ترویج فرهنگ ایثار است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۸
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام با بیان اینکه شهدا نیازی به تکریم ما ندارند تأکید و خاطرنشان کرد: جامعه برای حفظ و بقای خود نیازمند ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.
جامعه برای حفظ خود نیازمند ترویج فرهنگ ایثار است
 
به گزارش «ایثار»، به مناسبت سالروز تأسیس بنیاد شهید و بزرگداشت شهدای هشت سال دفاع مقدس، مرقد مطهر شهدای گمنام در ایلام با حضور پرشور کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران و خانواده شهدا عطرافشانی شد.
در این آیین معنوی، سلیمان رستمیان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام، کارکنان بنیاد استان و خانواده معظم شهدا با حضور در مرقد مطهر شهدای گمنام بهشت رضا شهر ایلام، ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهیدان به عطرافشانی مرقد مطهر شهدا پرداختند.
رستمیان در حاشیه این مراسم در گفتگو با ایثار، با اشاره به جایگاه و مقام شهدا در نزد خداوند و مردم گفت: تکریم شهدا از وظایف جامعه نسبت به ایثارگری آن‌ها است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام با بیان اینکه شهدا نیازی به تکریم ما ندارند تأکید و خاطرنشان کرد: جامعه برای حفظ و بقای خود نیازمند ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.
وی با بیان اینکه ۱۵ درصد از شهدا در اسفند ماه به شهادت رسیده‌اند، گفت: به این مناسبت، ۲۲ اسفند توسط شورای انقلاب فرهنگی در سال ۸۳ به نام روز شهید نام‌گذاری شد.

امنیت امروز را مدیون از خود گذشتگی شهدا هستیم
همچنین مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام در مراسم کاشت نهال که به یاد شهدای استان برگزار شد، در آستانه سالروز تأسیس بنیاد شهید و روز بزرگداشت شهدا و هفته منابع طبیعی گفت: تمام دستاوردهای انقلاب اسلامی و فضای آرام و امن امروزمان بی‌شک مدیون از خود گذشتگی شهدا و فداکاری‌های تمام ایثارگران است.
وی با بیان اینکه شهیدان به معنای واقعی مقرب درگاه الهی هستند، افزود: اگر در مناسبت‌ها و مراسم گوناگون از شهدا یاد می‌کنیم و در برابر عظمت کار آن‌ها به خود نهیب می‌زنیم به این دلیل است که در برابر بزرگی کارهای آنان مدیون هستیم و کمترین وظیفه ما در قبال آن‌ها زنده نگاه‌ داشتن یادشان است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 239931