بیشتر شهدای ما از نخبگان جامعه بودند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۲
مدیر کل بنیاد فارس اظهار داشت: بیشتر شهدا، ایثارگران و رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس از نخبگان جامعه بودند چرا که دست خالی در برابر دشمن مجهز به پیشرفته ترین سلاح ها و ادوات نظامی ایستادگی کردند.
بیشتر شهدای ما از نخبگان جامعه بودند
 
به گزارش «ایثار»، به مناسبت 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا، مراسم تکریم مادران و همسران معظم شهدا، با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس، مدیرکل و معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، جمعی از مسئولین نظامی و انتظامی و بیش از 800 نفر از مادران و همسران معظم شهدا در تالار سعدی باشگاه فرهنگیان شیراز برگزار شد.
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس در این مراسم اظهار داشت: بیشتر شهدا، ایثارگران و رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس از نخبگان جامعه بودند چرا که دست خالی در برابر دشمن مجهز به پیشرفته ترین سلاح ها و ادوات نظامی ایستادگی کردند و حتی نگذاشتند یک وجب از خاک وطن به دست بیگانگان بیفتد.
رجبعلی راهی بیان کرد: یکی از رموز موفقیت رزمندگان اسلام و شهدا این بود که بیشتر آن ها جوان هایی با ایده و خوش فکر، تحصیل کرده، متخصص و با ایمان بودند.
وی افزود: در حال حاضر نیز بیشتر فرزندان شهدا و ایثارگران را دانش آموزان و دانشجویان ممتاز تحصیلی شامل می شوند و علاوه بر این، جامعه شاهد و ایثارگر استان فارس مفتخر به داشتن 530 نخبه در زمینه ها و رشته های مختلف است.
در حاشیه این مراسم از جلد دوم کتاب فرهنگ اعلام شهدای استان فارس رونمایی شد. جلد نخست این کتاب نیز سال گذشته رونمایی شده بود.
کتاب فرهنگ اعلام شهدای استان فارس، مجموعه ای از اطلاعات شهدای استان شامل تاریخ و محل تولد، زندگینامه، نام عملیات، تاریخ و محل شهادت و معرفی پدر و مادر شهدا است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 240131
 


 
 
روز دانشجو، سیره شهدا، تعالی دانشگاه
 

دکتر عبدالله ارژندی- اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی...