نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت، مشکلات جامعه را برطرف می کند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۶
مدیرکل بنیاد قزوین با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت: اگر بتوانیم این فرهنگ را نهادینه کنیم، بسیاری از مشکلات موجود در جامعه برطرف می‌شود.
نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت، مشکلات جامعه را برطرف می کند
 
به گزارش «ایثار»، غلامرضا حقایق‌پور در نشست فرهنگی و هنری ایثار ماندگار گفت: بنیاد شهید با هدف رسیدگی به امور خانواده‌های شهدا و ایثارگران و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تاسیس شده است.
وی با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت افزود: اگر بتوانیم این فرهنگ را نهادینه کنیم، بسیاری از مشکلات موجود در جامعه برطرف می‌شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین با اشاره به هشت سال دفاع مقدس گفت: یکی از مهمترین عوامل پیروزی در دفاع مقدس، کمک گرفتن از فرهنگ ایثار و شهادت است.
حقایق‌پور افزود: امروز هم می‌توانیم با تاسی از فرهنگ ایثار و شهادت و منطق شهدا و ادامه دادن راه شهیدان موفق باشیم و در عرصه‌های مختلف افتخار بیافرینیم.
وی گفت: مردم ما ایثارگر هستند و در صحنه‌های مختلف، مدافع انقلاب اسلامی هستند و از آرمان‌ها و اهداف نظام پشتیبانی کرده و به دشمنان اجازه‌ دخالت در امور کشورشان را نمی‌دهند.
وی با اشاره به اینکه ایثار فقط جنگ و شهادت نیست و مصادیق مختلفی دارد، گفت: در نهادینه کردن ابعاد مختلف ایثار به منظور الگوسازی باید رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما ورود جدی داشته باشند تا روحیه‌ ایثارگری در لایه‌های مختلف جامعه رسوخ پیدا کند.
حقایق‌پور با بیان اینکه موثرترین راهکار ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تولیدات فرهنگی و هنری است، افزود: در این راستا باید همه‌ مسئولان به ویژه فرهنگی دست به دست هم دهند تا بخشی از رسالت خود را در قبال شهدا و خانواده‌های آنها ادا کنند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 240252
 


 
 
روز دانشجو، سیره شهدا، تعالی دانشگاه
 

دکتر عبدالله ارژندی- اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی...