اولویت اقدامات و راهبردهای فرهنگی و آموزشی بنیاد در سال 1397 تشریح شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۱
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران روز چهارشنبه 23 اسفند ماه در همایش دو روزه معاونین فرهنگی و آموزشی بنیاد استان‌ها، اولویت اقدامات و راهبردهای بنیاد در بخش‌های فرهنگی و آموزشی در سال 1397 را تشریح کرد.
اولویت اقدامات و راهبردهای فرهنگی و آموزشی بنیاد در سال 1397 تشریح شد
 
به گزارش «ایثار»، حجت‌الاسلام محمدحسن کاویانی راد در این همایش گفت: هدف از همایش معاونین فرهنگی و آموزشی بنیاد بررسی اقدامات فرهنگی و آموزشی بنیاد و اعلام راهبردها و سیاست‌های سال 97 است و ضرورت کاهش تصدی‌گری حوزه ستادی از محورهایی است که مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.
وی راهبرد حمایت به‌جای تولید را از سیاست‌های دیگر معاونت فرهنگی و آموزشی در سال آینده دانست و گفت: در سال آینده باید منابع و انرژی را در جهت حمایت از فرصت‌های موجود هدایت کرد و در فضای رقابتی موجود کیفی سازی برنامه‌ها منجر به انعکاس شایسته اقدامات در سطح کشور خواهد شد.
وی با اشاره به‌ضرورت نوآوری و خلاقیت در اقدامات در معاونت فرهنگی و آموزشی استان‌ها اظهار داشت: باید برنامه‌ها به‌گونه‌ای اجرایی شود که متناسب با نیاز و جذاب برای هر رده سنی جامعه ایثارگری باشد به همین منظور سال آینده جشنواره بزرگی از محصولات، خدمات و تولیدات استان‌ها شامل کتاب، نشریه، فیلم، عکس و ... برگزار خواهد شد.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد بابیان این‌که در سال آینده ارزیابی ستاد توسط استان‌ها مکرراً اجرا خواهد شد، گفت: ما باید قضاوت دیگران نسبت به اقدامات خودمان را رصد کرده و در معرض ارزیابی قرار بگیریم و از استراتژی انحصاری در اجرای امور پیشگیری کرده و به همکاری در تمامی ابعاد توجه بیشتری داشته باشیم.
وی به‌روزرسانی دستورالعمل‌های کهنه و مشکل اعتباری را از دغدغه‌های معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد دانست و تصریح کرد: در طراحی برنامه‌ها با توجه به بودجه و اعتبار معاونت فرهنگی و آموزشی باید منعطف‌تر عمل شده و دستاوردهایی که تاکنون به دست آورده‌ایم حفظ شود.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد، توجه به‌سلامت و نشاط در حوزه اردویی و تربیت‌بدنی، تلاش برای نشاط معنوی جامعه هدف، برگزاری اردوهای چندساعته برای ایثارگران و خانواده‌های آن‌ها، توجه به شرایط اقلیمی ایثارگر در برگزاری اردوها و انتخاب افراد برای اعزام به اردوهای راهیان نور با توجه به تأثیر عمیق پایدار شناختی نه هیجانی را از دیگر موارد قابل‌توجه در برنامه‌های سال آینده معرفی کرد.
حجت‌الاسلام کاویانی راد در پایان سخنان خود ضرورت حضور نخبگان ایثارگر در کاروان حج، تعامل بیشتر با صداوسیما، نوآوری در فعالیت‌های قرآنی، ثبت تاریخ شفاهی، جمع‌آوری اسناد ایثارگران، حل مشکل شهریه در حوزه آموزش، اصلاح سیاست بنیاد در خصوص موزه شهدا، تهیه برنامه مدون برای یادواره‌ها، پیگیری امور مربوط به کتابخانه بنیاد و بررسی ادامه فعالیت مراکز علمی کاربردی وابسته به بنیاد را از اقدامات معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد در سال آتی عنوان کرد.
گفتنی است در روز اول همایش معاونین فرهنگی و آموزشی بنیاد استان‌ها، محبوب شهبازی مدیرکل استاد و انتشارات بنیاد، سید مستجاد حسینی مدیرکل ورزشی و اردویی بنیاد و سید مرتضی حسینی مدیرکل هنری بنیاد به بحث و بررسی پیرامون برنامه‌های حوزه‌های مربوطه خود پرداختند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 240273
 


 
 
روز دانشجو، سیره شهدا، تعالی دانشگاه
 

دکتر عبدالله ارژندی- اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی...