داخلی صفحه هرمزگان خبر
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان:
امنیت ملی کشور مرهون جانفشانی های شهدا و ایثارگران است/از همه ظرفیت ها برای رفع مشکلات خانواده های شهدا و ایثارگران استفاده شود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۱
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: امنیت امروز نظام جمهوری اسلامی ایران مرهون جانفشانی های شهدا و ایثارگران و صبر و ایثار خانواده های آنان می باشد.
امنیت ملی کشور مرهون جانفشانی های شهدا و ایثارگران است/از همه ظرفیت ها برای رفع مشکلات خانواده های شهدا و ایثارگران استفاده شود
 
به گزارش ایثار واحد هرمزگان ، علی رئوفی در نشست با مدیران و کارکنان اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان که به مناسبت 22 اسفندماه روز بزرگداشت شهدا برگزار شد، عنوان کرد: شهدای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را مجموع شهدای انقلاب اسلامی ، شهدا قبل از پیروزی انقلاب ، شهدای ترور ، شهدای  جنگ تحمیلی ، شهدای محراب و شهدای مدافع حرم  تشکیل می دهند که امنیت و آبادانی امروز کشور مرهون جانفشانی ها آنان می باشد.
وی  تصریح کرد: الگوی شهدای ایران اسلامی ،حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام می باشد و همه به او در این راه مقدس اقتدا نمودند.
رئوفی خاطرنشان کرد: الگوی وفاداری شهدا حضرت ابوالفضل (ع) و الگوی پیام آور شهدا امام سجاد علیه السلام ، امام باقر علیه السلام و حضرت زینب (س) می باشند.
معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: عشق به شهادت در رزمندگان ایرانی به صورت فرهنگ  نهادینه بوده  و نمونه بارز آن شب های عملیات و کارهای بزرگی که تخریب چی ها  انجام می دادند و داوطلبانه روی مین قرار می گرفتند تا معبرها باز شود  و این کار شهدا را در هیچ قاموسی نمی توان تعریف نمود که انسان از بالاترین هدیه الهی که جان و حیاتش می باشد بگذرد و این امر محقق نمی شود مگر با اعتقاد و ایمان راسخی که آنان  برای رسیدن  به وصول حق داشتند.
وی با اشاره به بیانات حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری درخصوص حفظ یاد و خاطره شهدا و تکریم خانواده آنها، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی می فرمایند رسیدگی به خانواده معظم شهدا و ایثارگران کمتر از خود شهادت نمی باشد.
رئوفی بیان داشت: حفظ یاد و خاطره شهدا بسیار مهم است و راه شهدا نباید به فراموشی سپرده شود و رهبر معظم انقلاب در این زمینه می فرمایند تلاش برای زنده  نگه داشتن  خون شهدا کمتر از خود شهادت نیست و امام سجاد علیه السلام الگوی تمام و کمال زنده نگه داشتن یاد و خاطره  شهدا است.
معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان با اشاره بر اهمیت رسیدگی به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران استان، افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران  استان به صورت ویژه این امر را در دستور کار خود قرار دهند و این امر مطالبه مهم مسئولین نظام و  دکتر همتی استاندار هرمزگان از مدیران استان می باشد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان تصریح کرد: خانواده های معظم شهدا و ایثارگران انتظارات بالایی از مدیران ندارند ولی به مشکلاتی که این خانواده ها دارند  مدیران باید رسیدگی کنند و بنیاد شهید در یک برنامه ریزی مدون با همراهی مدیران کل دستگاه های اجرایی و مدیران شهرستانی مسئول رسیدگی و پیگیری مشکلات باشند.
رئوفی اظهار داشت: امنیت ملی ایران اسلامی مدیون جانفشانی های شهدا و خانواده های معظم آنها می باشد و اگر نگاهی به وضعیت کشور های اطراف خود نظیر سوریه ، عراق ، یمن ، افغانستان و سایر کشور بیاندازیم به عظمت کار شهدا بیش از پیش پی خواهیم برد.
وی تصریح کرد: حضرت علی علیه  السلام امام اول شیعیان الگوی تمام و کمال تکریم و بزرگداشت خانواده های معظم شهدا هستند و مسئولان باید با الگو گیری از سیره آن حضرت به مشکلات خانواده های معظم شهدا و ایثارگران رسیدگی کنند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: بسیاری از مشکلاتی که خانواده های معظم شهدا و ایثارگران استان دارند نیازمند پیگیری جدی و مستمر است و در این راه باید از ظرفیت همه دستگاه های اجرایی استان بهره برد.
انتهای پیام./
 
کد مطلب: 240385
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...