شهدا معلمان فرهنگ ناب ایثار و شهادت هستند
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۳
استاندار خراسان رضوی گفت: شهدا معلمان فرهنگ ناب ایثار و شهادت هستند و با رشادت و ایثار جان خود، این فرهنگ را به جامعه تسری دادند؛ فرهنگی که ماندگاری آن انقلاب، نظام و تمامیت ارضی ما را قوت می بخشد.
شهدا معلمان فرهنگ ناب ایثار و شهادت هستند
 
به گزارش «ایثار»، علی رضا رشیدیان به مناسبت روز بزرگداشت شهدا با پدر شهیدان «اکبر و هاشم کروچی» و همسر شهیده «هاجر حائری عراقی»، مادر شهیدان «حسین، حسن و صفرعلی سلطانی» و همسر شهید مدافع حرم «مرتضی عطایی» دیدار و گفت: شهدا معلمان فرهنگ ناب ایثار و شهادت هستند و با رشادت و ایثار جان خود، این فرهنگ را به جامعه تسری دادند؛ فرهنگی که ماندگاری آن انقلاب، نظام و تمامیت ارضی ما را قوت می بخشد.
وی با بیان اینکه شهدا و ایثارگران مایه مباهات هستند، افزود: باید برای حفظ و تداوم این فرهنگ، ارتباط با خانواده های گرانقدر آنان به صورت مستمر ادامه یابد.
استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: امروز اقتدار، عزت و سربلندی ایران اسلامی که بر محور حفظ اصول و ارزش‌های الهی و توحیدی استوار یافته حاصل از خود گذشتگی‌ها و جان‌ فشانی‌های شهدا و ایثارگران است و همه ما مدیون آنان و خانواده‌های گران‌قدر آنان هستیم.
رشیدیان اظهار کرد: یاد و خاطره شهدا را باید در جامعه زنده نگه داشت و همه ما در این زمینه مسئول هستیم زیرا آنان برای سربلندی و دفاع از آرمان‌ها و ارزش‌های این کشور و ملت جان‌ عزیز خود را فدا کردند و در مسیر هدف متعالی خود از همه داشته‌هایشان گذشتند.
وی با بیان اینکه شهدا وظیفه خود را برای عزت و اقتدار نظام و ایران اسلامی انجام دادند، افزود: امید است ما نیز وظیفه خود را به‌ درستی در زمان و مکان شناخته و به تکالیف خود در قبال آنان عمل کنیم.
استاندار خراسان رضوی با تجلیل از مقام شامخ شهدای مدافع حرم نیز گفت: مقام بزرگ مردانی که در غربت و دور از وطن برای آرمان‌ها و اهداف نظام شهید شدند، بسیار رفیع است.
رشیدیان گفت: باید فرزندان شهدا نسبت به رشادت‌های و آرمان‌های پدران خودآگاه بوده و با دانایی راه شهدا را ادامه داده و ارزش‌های این حرکت الهی را در جامعه ترویج و توسعه دهند.
در این دیدار حجت‌الاسلام حسین معصومی مدیرکل، قائم‌ مقام و معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی نیز حضور داشتند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 240530
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...