خدمت به خانواده‌های معظم شهدا توفیقی بزرگ است
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۱
استاندار خراسان رضوی بیان کرد: خدمت به خانواده های شهدا توفیق بزرگی است که کمتر از مجاهدت در راه خدا نیست.
خدمت به خانواده‌های معظم شهدا توفیقی بزرگ است
 
به گزارش «ایثار»، علی رضا رشیدیان در دیدار با مدیر کل و معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران این استان تصریح کرد: باید برای موضوع اشتغال فرزندان شهدا اقدامی فوق العاده و ویژه انجام گیرد زیرا وجود هزار فرزند شهید جویای کار در استان به هیچ وجه قابل توجیه نیست.
رشیدیان افزود: کمیته ای ویژه برای این موضوع مشخص شده است و ضمن بررسی تخصص، ظرفیت و توانایی این عزیزان، راهکارهای مختلف برای اشتغال آنان را بررسی می کنند.
وی افزود: فرزند استاندار و یا هر مسئولی بیکار باشد، مشکلی نیست زیرا پدرانشان حمایت می کنند، اما فرزندان شهدا به عنوان یادگاران کسانی که اساس نظام ما به خاطر خون های پاک آنها شکل گرفته استمرار و دوام آن به خاطر فداکاری های آنان بوده هیچ توجیهی ندارد.
وی با بیان اینکه خدمت به خانواده های شهدا توفیق بزرگی است که کمتر از مجاهدت در راه خدا نیست بیان کرد: از نظر جمعیت، خانواده شهدای خراسان رضوی بعد از تهران جایگاه دوم قرار دارد، لذا خدمت رسانی شایسته و درخور به این جمعیت دشوار است اما باید از همه توان خود بهره گیریم.
وی افزود: باید تکلیف خود را نسبت به شهدا و فرزندان آنان انجام دهیم و ثابت کنیم که کشور، نظام و مردم نسبت به فرزندان شاهد به عنوان ولی نعمتان خود متعهد هستند.
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هم در این نشست گفت: هم اکنون یک هزار فرزند شهید و چهار هزار و 400 فرزند جانباز دراستان جویای کار هستند.
حجت الاسلام معصومی افزود: تخصص و توانایی فرزندان مشخص شده و تلاش بر آن است با توجه به محدودیت های استخدامی دولت در موسسات وابسته و یا سایر زمینه ها، بسته به توانمندی و دانش آنان اقدام شود.
وی افزود: از ابتدای سال 97 کمیته ای در رابط با اشتغال فرزندان شهدا و ایثارگران از سال آینده شروع به کار می کند و تلاش بر آن است کار با سرعت بیشتری به سرانجام برسد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 240536
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...