گزارشی از برنامه های بزرگداشت روز شهید در شهرستان هیرمند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۴۴
مراسم روز بزرگداشت شهدا و تجلیل از مقام مادران و همسران شهدا به مناسبت 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا و هفته گرامیداشت مقام مادربه مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) در شهرستان هیرمند برگزار گردید.
گزارشی از برنامه های بزرگداشت روز شهید در شهرستان هیرمند
 
به گزارش ایثار واحد سیستان و بلوچستان، مراسم روز بزرگداشت شهدا و تجلیل از مقام مادران و همسران شهدا به مناسبت 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا و هفته گرامیداشت مقام مادر به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) ساعت 9 صبح سه شنبه 22 اسفند ماه در  سالن ولایت آموزش و پرورش شهرستان هیرمند برگزار گردید.
 رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران هیرمند ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و عرض خیرمقدم و تقدیر از حضور پرشور مرزداران شهید پرور هیرمند گزارشی از مراسمات حوزه ی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت درسال 96 ارائه داد و گفت: اگر نیت صادقانه داشته باشیم و در مسیر شهدا گام برداریم قطعاخود شهدا یاری گر ما خواهند بود.
درادامه حجت الاسلام گزمه امام جمعه شهرستان هیرمند نیز ضمن تبریک 22 اسفند و پاسداشت مقام شهید و نیز تقدیر از خادمان شهدا گفت: راز و رمز ماندگاری خون شهدا در اطاعت و بندگی خدا خلاصه می شود.
امام جمعه هیرمندافزود: مادران شهدا نیز با اطاعت پذیری از خدا و اطاعت از ولی خدا از فرزند دلبندشان در راه اسلام و انقلاب گذشتند و ایثار کردند.
فرماندار هیرمند نیز طی سخنانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ی همه شهدا، از برگزاری یادواره های موضوعی شهدا با عنوان ابتکاری زیبا در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در هیرمند یاد کردند و افرودند: آنچه که انقلاب ما را بیمه کرده و براستحکام این انقلاب و نظام افزوده خون شهداست.

به گزارش خبرنگار ایثار، در پایان این مراسم از مادران معزز شهدا با اهداء لوح سپاس تجلیل به عمل آمد.
غبارروبی و عطرافشانی و اهداء گل بر مزار مطهر شهدای گمنام از دیگر برنامه های روز بزرگداشت شهدا در شهرستان هیرمند بود.
کد مطلب: 240644
 
 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...