فرزندان شهدا پشتوانه محکم اسلام هستند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۰
نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با بیان اینکه رشادت های شهدا در تاریخ فراموش نمی شود، ادامه داد: فرزندان و همسر شهید پشتوانه محکم اسلام هستند و این یک افتخار است که فکر، انگیزه و روحیه خانواده های شهدا، شهادت است.
فرزندان شهدا پشتوانه محکم اسلام هستند
 
به گزارش «ایثار»، آیت الله سید احمد علم الهدی امام جمعه مشهد مقدس به مناسبت بزرگداشت مقام شهدا، شامگاه 26 اسفند با خانواده شهیدان مهاجر مدافع حرم سردار «علیرضا توسلی»، «سید اسدالله سجادی» و «محمد رضا خاوری» دیدار و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: فرزندان شهدا، یادگاران شهید هستند که راه پدران خود را ادامه می دهند.
وی در منزل شهید محمد رضا توسلی بنیانگذار لشگر فاطمیون تصریح کرد: شهادت نصیب هر کسی نمی شود و این یک توفیق بزرگ و خانواده شهید صاحب ایثار است.
امام جمعه مشهد ادامه داد: همسر شهید در شهادت شهید سهیم است، مرد در جبهه فداکاری می کند و  همسر در خانه با تربیت فرزندان و مدیریت زندگی جهاد می کند و در این مسیر ارزشمند فرزندان باید جای پدران خود را بگیرند.
وی با بیان اینکه  شهید برای اسلام در عین عزت یک ضایعه بزرگ نیز است، اظهار کرد: اگر شهید را از دست دادیم فرزندان شهدا راه  پدران خود را ادامه دهند تا آرمان های شهیدان نسل به نسل در جامعه منتقل شود تا به جای یک شهید چند رزمنده و مدافع حرم تحویل جامعه دهیم.
نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی در منزل شهیدمدافع حرم محمد رضا خاوری خطاب به مادر شهید گفت: همین که فرزندان دیگر شما در مسیر جهاد قرار گرفته اند، این یک فضیلت بزرگ برای شما محسوب می شود و نشان می دهد شما به عنوان یک مادر توانسته اید فرزندان خود را صالح تربیت کنید.
وی با بیان اینکه رشادت های شهدا در تاریخ فراموش نمی شود، ادامه داد: فرزندان و همسر شهید پشتوانه محکم اسلام هستند و این یک افتخار است که فکر، انگیزه و روحیه خانواده های شهدا، شهادت است.
گفتن است شهیدان مهاجر مدافع حرم  علیرضا توسلی، سید اسدالله سجادی و محمدرضا خاوری در سال های 1351، 1354 و 1358 چشم به جهان گشودند و در نهم اسفند 1393، 10بهمن 1392 و 26مهر 1394 در نبرد حق علیه باطل در سوریه به مقام رفیع شهادت نائل آمدند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 240688
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...