فرهنگ ایثار و شهادت امانت ارزشمند شهدا است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۰
مدیر کل بنیاد گیلان گفت: فرهنگ ایثار و شهادت امانت ارزشمند شهدا نزد ما است و وظیفه داریم از آرمان ها و ارزش های شهدا صیانت و پاسداری کنیم و این فرهنگ غنی را به آیندگان بسپاریم.
فرهنگ ایثار و شهادت امانت ارزشمند شهدا است
 
به گزارش «ایثار»، عبدالله پاکاری در نشست صمیمی با بانوان همکار و شاغل در سراسر ادارات بنیاد استان اظهار کرد: خانواده های شهدا، در راستای اعتلای ارزش ها و آرمان های انقلاب و نظام بهترین سرمایه شان را تقدیم عزت و اقتدار کشور کردند.
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان با بیان اینکه امروز بانوان به برکت انقلاب اسلامی و بر اساس آموزه های دینی در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی، اقتصادی و... به جایگاه قابل توجهی رسیده اند، تصریح کرد: نقش زنان در کشورهای مدرن و پیشرفته پر رنگ و برجسته است و در کشور ما نیز به ویژه طی سال های اخیر بانوان نقش بسزایی ایفا می کنند.
وی ادامه داد: بانوان علاوه بر نقش آفرینی در عرصه های اجتماعی و اقتصادی، وظیفه خطیر همسری و مادری را در راستای مدیریت خانه و تربیت فرزندان بر عهده دارند و لذا مسئولیت آنان نسبت به مردان به مراتب بیشتر است.
وی با اشاره به ماهیت جنس زن، برخی از امور را مردانه دانست و عنوان کرد: دین مبین اسلام و آموزه های دینی ما بر اصل مساوات و برابری زن و مرد تاکید دارد لذا در بنیاد شهید نیز بر این باوریم که تفاوتی از حیث جنسیت بین همکاران خانم و آقا وجود ندارد و ملاک ارزیابی، عملکرد، لیاقت و شایستگی همکاران است. خوشبختانه استاندار گیلان نیز بر ضرورت مراعات توازن جنسیتی در دستگاه ها تاکید دارد. البته شرایط کار کردن در بنیاد متفاوت است.
وی هدف از برگزاری برنامه های فرهنگی را توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و انس جوانان با این فرهنگ غنی و ارزشمند دانست و گفت: فرهنگ ایثار و شهادت امانت ارزشمند شهدا نزد ما است و وظیفه داریم از آرمان ها و ارزش های شهدا صیانت و پاسداری کنیم و این فرهنگ غنی را به آیندگان بسپاریم.
انتهای پیام/
کد مطلب: 240708
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...