فرازي از وصيت شهيد علي اصغر نيك روش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۹
 
 بسم‌الله الرحمن الرحیم
ای صاحب اختیار مؤمنان ای نهایت آرزوی عارفان ای فریادرس فریاد خواهان ای محبوب دل‌های راست‌گویان و إی خدای جهانیان گواه باش در این دنیا، به‌ظاهر در تنهایی می‌زیستم ولی ترا بهترین دوست‌ها و عشق‌ها یافتم پس مرا به‌سوی خودت فراخوان. شاهد باش که از تمام مظاهر مادی بریدم تا به تو بپیوندم. خدایا من خواهان شهادتم نه به این معنی که از زندگی خسته شده باشم و یا خواسته باشم که از این دنیا فرار کنم، بلکه می‌خواهم به‌وسیله رنج کشیدن در راه تو و ریختن خونم به خاطر تو از گناهانم پاک گردم. می‌خواهم شهید شوم تا اگر زنده‌بودنم موجب رشد دیگران نشد، خونم بتواند این موضوع را جبران کند و درخت انقلاب را آبیاری کند. می‌خواهم شهید بشوم تا خونم به علی (ع) و حسین (ع) گواهی دهد که رهرو راهشان بودم. ای بهترین دوست ما ویار ما و عشق ما مرا دریاب چراکه از دیار عاشقان خسته می‌آیم که شاید مرا بپذیری. ای معشوقم مرا فراخوان که دیگر نمی‌توانم صبر کنم. چه سخت است آنگاه‌که بین عاشق و معشوق فاصله می‌افتد. چه سخت است آن لحظه‌ای که انسان به مقصدش نمی‌رسد؛ پس خدایا این سختی‌ها را از دوش من بردار.
مادرم همچون زینب (س) شجاع باش و به مادران دیگر شهدا دلداری بده. پدر و مادر عزیزم مرا حلال کنید واز حضورتان معذرت می‌خواهم که نتوانستم وظیفه خود را نسبت به شما انجام دهم..
خواهران و برادرانم در سنگر علم فعالانه بکوشید زیرا درس نخواندن شما خیانت به جامعه و ملت ایران است. امروز ایران و اسلام ما به جوانانی که بتوانند به‌وسیله نیروی خلاق خود دست به ابتکار بزنند نیاز دارد. امروز صدور انقلاب در سطح بین‌المللی احتیاج به فراگرفتن فرهنگ غنی اسلامی دارد. باید بدانید که در قبال خون شهدا مسئول هستید، برادران روی مسائل اسلامی زیاد تکیه کنید. همیشه در فکر رشد خود و دیگران باشید و باید سعی کنید که بیشتر به یاد خدا باشید و مبادا دوستی‌های این دنیا باعث غفلتتان شود. برادران من از دودستگی و تفرقه دوری‌کنید چراکه باعث شکست می‌شود. در آخر از امت حزب‌الله می‌خواهم که مانند همیشه پیرو راه امام باشند و همبستگی خود را حفظ کنند. والسلام
 شهید علی‌اصغر نیک‌روش در بیستم مهر 1342 در شهرستان بروجن به دنیا آمد. در رشته ورزشی فوتبال فعالیت می‌کرد. به‌عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. سرانجام در 29 مهر 1362 با سمت فرمانده تسلیحات گردان در مریوان توسط نیروهای عراقی براثر اصابت ترکش به سر شهید شد.
انتهای پیام/

 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                                                            
کد مطلب: 241489
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...