داخلی صفحه گیلان خبر
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان:
افق سازمانی بنیاد گیلان در سال 97 به زودی اعلام خواهد شد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۸
عبدالله پاکاری،در جلسه شورای مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران استان،با تاکید بر لزوم حفظ همگرایی و هماهنگی جهت پیشبرد اهداف سازمانی در سال 97، اظهار کرد: از زحمات مجموعه همکاران در سال 96 در راستای خدمت به جامعه ایثارگری قدردانی می کنم.
 
به گزارش ایثار گیلان،مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان، عملکرد سال 96 با همه محدودیت ها و کم و کاستی های سازمانی را دارای روند مثبت دانست و افزود: وضعیت سازمان نسبت به سنوات گذشته از حیث خدمات رسانی به خانواده های شاهد و ایثارگر و انجام ماموریت ها رو به رشد بوده و در برخی از حوزه ها حائز رتبه های برتر کشوری شدیم و برنامه های ابتکاری ویژه استان را برای نخستین بار برگزار کردیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان با بیان اینکه مسائل و مشکلات جامعه هدف ایجاب می کند تلاش مضاعف داشته باشیم و هوشمندی، تدبیر و آینده نگری را سرلوحه کارمان قرار دهیم، گفت: یکی از صفات مومن محاسبه و ارزیابی عملکرد خود است لذا رویکرد اصلی سازمان در سال جدید بر محور بازنگری کمی و کیفی فعالیت ها و برنامه ها قرار دارد. باید همواره نگاه به پشت سر داشته باشیم و نقاط ضعف را رفع و نقاط قوت را تقویت کنیم.
این مقام مسئول برخی از مشکلات جامعه ایثارگری را به لحاظ شرایط عمومی کشور دانست و عنوان کرد: در حوزه اشتغال و درمان علی رغم اقدامات صورت گرفته، همچنان با چالش مواجه هستیم. در این راستا، شهرستان ها نقش قابل توجهی در انعکاس به موقع مشکلات و تعامل با ستاد جهت پیگیری دارند.
وی از رشد کمی دیدار با گروه های خاص شاهد و ایثارگر در سال 96 خبر داد و تصریح کرد: دیدار با خانواده های دو شهید و جانبازان 70 درصد را شتاب دادیم.
پاکاری خواستار ارتقای همبستگی و وفاق سازمانی، صرفه جویی، مشارکت و تعامل با مدیران محلی به ویژه فرمانداران و ائمه جمعه در سال 97 شد و تاکید کرد: در آستانه روز جانباز به عنوان یکی از مناسبت های ویژه قرار داریم و لذا شهرستان ها برنامه ریزی های لازم را جهت مشارکت ایثارگران داشته باشند. می توانیم ویژه برنامه ها را با کمک جانبازان و ایثارگران برگزار کنیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان ارتقای سلامت اداری را یکی از موضوعات مهم و کلیدی دانست و افزود: سلامت اداری نقطه مقابل فساد اداری است لذا مقوله سلامت اداری در همه دستگاه ها با حساسیت دنبال می شود. بنیاد شهید نیز از حیث شرایط خاص نسبت به سلامت اداری توجه دارد، زیرا خطا برای همه خطاست، اما برای مجموعه بنیاد شهید به مراتب تبعات سنگین تر فردی و سازمانی دارد.
وی رعایت نظم و انضباط و قانون و مقررات را زیربنای سلامت اداری دانست و تصریح کرد: ما می توانیم با مدیریت، تدبیر، نظارت، عاقلانه اندیشی و واقع بینی خودمان فضا را برای خطا یا نجات کسی فراهم کنیم. همچنین هرچقدر بتوانیم وفاق، اتحاد، همدلی و انسجام درونی سازمان را حفظ کنیم، زمینه برای فساد اداری را کاهش داده ایم.
پاکاری با بیان اینکه افق سازمانی سال 97 تا پایان فروردین به شهرستان ها اعلام خواهد شد، گفت: مصوبات شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در حوزه اشتغال، درمان، واگذاری زمین، صدور کارت هوشمند ایثارگری، ارائه خدمات دولت الکترونیک، ساماندهی گلزارها و... پیگیری شود. امسال برنامه داریم فعالیت های فرهنگی در گلزارهای شهدا را ساماندهی کنیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان از روسای بنیاد شهرستان ها خواست نسبت به اطلاع رسانی مسابقات قرآنی شاهد و ایثارگر در سال جدید اقدام کنند و یادآور شد: پیگیری طرح پایش سلامت والدین شهدا و پزشک خانواده، اجرای برنامه های ورزشی ویژه جانبازان و ایثارگران، حضور در یادواره های شهدا و مراسم ترحیم والدین و... از جمله مسائلی است که باید مد نظر مدیران بنیاد در شهرستان ها قرار بگیرد.
"انتهای پیام"
کد مطلب: 241581
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...