داخلی صفحه گیلان خبر
 
امام‌جمعه شهرستان لنگرود:
دشمن می‌خواهد ادبیات مقاومت ما را به انزوا بکشاند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۱
امام‌جمعه لنگرود با تأکید بر اینکه استکبار برای جلوگیری از این حرکت با شخصیت‌های طراز اول ما بازی کرده است گفت: دشمن می‌خواهد ادبیات مقاومت ما را به انزوا بکشاند.
 
به گزارش ایثار گیلان و نقل از خبرگزاری فارس ، حجت‌الاسلام سید جواد سلیمانی عصر روز جمعه 17 فروردین در مراسم یادبود شهید مدافع حرم جمال رضی در حرم مطهر شهدای آستانه‌اشرفیه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گران‌قدر ایران اسلامی اظهار کرد: در برهه‌ای از زمان یاد شهدای عزیز و انقلاب باعث شد که دنیای پیرامون ما با دیدن جرقه انقلاب، اصل مقاومت و رشادت جوانان ما بیدار شود.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی در مدار جوانان ما تبدیل به یک هسته تأثیرگزار در جامعه موجب بیداری مردم دنیا شده است افزود: این تکان‌ها که با الهام از زلزله سیاسی سال ۵۷ نقش بست، منجر به تکان دادن کل دنیا شد و دنیا را به سمت ظالم و مظلوم بیدار کرد.
امام‌جمعه لنگرود با اذعان به اینکه بعد از گذشت یک تا سه دهه از انقلاب اسلامی، جنبش‌های بزرگ از جمله حزب‌الله، انصارلله یمن و جوانان کشمیر و بحرین شروع به حرکت کردند بیان کرد: طراوت و روح تازه‌ای در مردم دنیا دمیده شد و برای از بین بردن لکه‌های ننگ نظامی و سیاسی با الهام از انقلاب اسلامی حرکت کردند.
وی با تأکید بر اینکه امروز استمرار انقلاب اسلامی که سنگرسازی آن را شهدای به خون خفته رقم‌زده‌اند برای مردم دنیا الگو شده است افزود: استمرار نظام جمهوری اسلامی که با حرکت توفنده‌ای که شهدای مدافع حرم را تربیت کرده حرکت می‌کند و امروز برای دنیا الگو شده است.
سلیمانی با بیان اینکه انقلاب اسلامی هر بلایی را به‌غیراز طاعون تجربه کرده است خاطرنشان کرد: انتقال رهبری، جنگ تحمیلی، تحریم، خیانت خواص، فسادهای گوناگون بیرونی و درونی را تجربه کرده و آن‌ها را پشت سر گذاشته است.
امام‌جمعه لنگرود با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران به برکت حرکت مستمر باقی‌مانده است افزود: امروز غرب برنامه‌ریزی خود را برای استمرار انقلاب قرار داده است و امروز کسی با اصل انقلاب کاری ندارد بلکه برای جلوگیری از استمرار انقلاب سرمایه گزاری می‌کند.
وی با اذعان به اینکه ما به یک حرکت رو به رشد برای استمرار انقلاب نیاز داریم بیان کرد: همه تلاش دشمن این است که به همگان بقبولاند، انقلاب ایران روزی خاموش خواهد شد.
امام‌جمعه لنگرود با اشاره به اینکه امروز غرب در این عصر تحجر دنبال این است که به دنیا بگوید عاقبت، انقلابی گری قابی می‌شود در دل‌های مردم افزود: در غرب فیلم‌هایی می‌سازند و انقلابیون را بعد از چند گاه خاموش نشان می‌دهند تا بگویند که انقلابیون همیشه انقلابی باقی نمی‌مانند.
وی با بیان اینکه امام (ره) فرزندانی را تربیت کرده است که در عصر تحجر و رجعت به سمت غرب گرایش پیدا نمی‌کنند گفت: امام فرزندان انقلابی خود را تربیت کرد زیرا می‌دانست که انقلابی‌ها ایستایی ندارد و انقلابی باقی خواهد ماند.
سلیمانی با اذعان به اینکه ادبیات ما در سوریه و عراق همان ادبیات دوران دفاع مقدس است گفت: ما هرگز به‌سوی دمکراسی غربی حرکت نمی‌کنیم و این ساده‌لوحانه است که برویم در سازمان ملل و بگوییم در حال تمرین دمکراسی هستیم و این موج‌سواری امپریالیسم است که می‌خواهد از ساده‌لوحان ما موج‌سواری کند.
امام‌جمعه لنگرود تصریح کرد: شهید مدافع حرم در دوران تحیر یعنی زمانی که جوان باید آتش به اختیار باشد، سینه خود را سپر می‌کند و در برابر ظلم می‌ایستد.
وی با بیان اینکه شهید مدافع حرم می‌داند که علی ابن ابیطالب (ع) تنها بود و می‌داند که خلف صالح امام تنها نخواهد ماند افزود: امپریالیسم بدتر از دیکتاتوری است و معتقد است فدا شدن برای دیگری بی‌معنی خواهد بود.
سلیمانی با تأکید بر اینکه خیلی‌ها از قطار انقلاب پیاده شده‌اند خاطرنشان کرد: دشمن فهمید که نمی‌تواند با پیاده شدن‌های نادر موج عظیم ملت ایران را از بین ببرد دست به اقداماتی زد که شهدای مدافع حرم آن‌ها را خنثی کردند.
وی با بیان اینکه شهادت اتفاقی نبوده و انتخاب مردان خداست افزود: شهید رضی کسی بود که بی‌قرار آمدن امام زمان (عج) بود و برای دعای ندبه برنامه‌ریزی می‌کرد.
امام‌جمعه لنگرود با تأکید بر اینکه استکبار برای جلوگیری از این حرکت با شخصیت‌های طراز اول ما بازی کرده است گفت: دشمن می‌خواهد ادبیات مقاومت ما را به انزوا بکشاند.
وی با اشاره به سخنان رهبری در ۱۴ خرداد سال گذشته اظهار کرد: امام خمینی (ره) میراث فرهنگی نیست بلکه امام، امام است و راه، عمل، ذهن، تفکر و انقلابش زنده است و زنده خواهد ماند.
سلیمانی با بیان اینکه عده‌ای برای جلوگیری از استمرار انقلاب و اینکه جوان مدافع تربیت نشود دست به تحریف امام خمینی (ره) زده‌اند تصریح کرد: در نگاه لیبرالی جلوه امام را برای استکبارستیزی و مبارزه با فساد و منیت ها کم می‌کنند تا مانع اثرگذاری این شخصیت بزرگ شوند.
امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه آن چیزی که موجب شد روند سیاسی و اجتماعی ملت‌های مظلوم تغییر کند حرکت مستمر انقلاب بوده است گفت: حرکت مستمر از دفاع مقدس آغاز شد و در زمان شهدای مدافع حرم به اوج خود رسید.
وی با بیان اینکه حرکت مستمر انقلاب نیز ممکن است دچار آسیب شود تصریح کرد: شهدای عزیز ایران اسلامی برای عزت ما رنج‌کشیده‌اند و شهدا از جان و مال و خانواده خویش گذشته و نشان دادند که خدا و ولی خدا برایشان عزیزتر از هر چیز دیگری است.
امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه برخی‌ها با خون شهدا معامله کرده و با آن بازی می‌کنند افزود: این افراد خود را با فرهنگ غرب تطبیق می‌دهند لذا همگی باید مراقب ولیجه باشیم ولیجه یعنی چیزی که در قلب نفوذ داشته باشد و مانع هدایت انسان شود.
وی با بیان اینکه کسی که دچار ولیجه شود خوب را می‌بیند و خوب‌تر را نمی‌بیند گفت: این افراد عدالت را می‌بینند اما این عدالت را بدون ولایت می‌پندارند.
"انتهای پیام"
کد مطلب: 241678
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...