داخلی صفحه کردستان خبر
 
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان
آثار شهید آوینی،سند تاریخ پایداری این ملت است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۵۹
آثار شهید آوینی،سند تاریخ پایداری این ملت  است
 
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان:
آثار شهید آوینی،سند تاریخ پایداری این ملت  است
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان گفت : آثار شهید آوینی سندی از تاریخ پایداری و مقاومت مردمان ایران زمین  است.
 
 به گزارش ایثار به نقل ازخبرگزاری فارس از سنندج، حسین خوش‌اقبال عصر امروز در جلسه ستاد هفته هنر انقلاب اسلامی با گرامیداشت یاد وخاطره شهدای 8 سال جنگ تحمیلی و انقلاب اسلامی، اظهار کرد: شهداء و ایثارگران سرمایه‌های انقلابند و امنیت و آسایش امروز و سرافرازی ملت ایران مرهون جانفشانی و ایثار این عزیزان است که زنده نگهداشتن نام ویاد آنان یک وظیفه شرعی، اخلاقی و اجتماعی است.
وی با اشاره به سالروز شهادت شهید صیاد شیرازی سردار جنگ سخت و شهید سیدمرتضی آوینی سردار جنگ نرم، گفت: بی‌نظیرترین حماسه‌های دوران دفاع مقدس توسط این شهیدان به ثبت رسید و امروز اگر رشادت‌ها و دلاورمردی‌های شهیدان جان برکف در نیروهای نظامی و انتظامی و بسیجیان را می‌بینیم حاصل مجاهدت و رشادت شهیدان هنرمندی همچون شهید آوینی است که با آثار ماندگار خود تاریخ پایداری از مقاومت و ایثار این ملت را در جهان به ثبت رساند.
وی شهادت را محور همدلی و وحدت در این چهار دهه انقلاب دانست و تصریح کرد: در سخت‌ترین شرایط انقلاب و جنگ این شهداء بودند که در کنار امام و رهبری نظام ایستادند و اقتدار، وحدت و یکی بودن را در سرزمین پهناور ایران اسلامی به ثبت رساندند.
خوش‌اقبال با اشاره به آثار و یادداشت‌های ارزشمند شهید آوینی در صدا و سیما و مجموعه روایت فتح، گفت: شهید آوینی بسیار مورد توجه مقام معظم رهبری بودند و به تمام معنی یک چهره فرهنگی و هنرمند عاشق نظام و انقلاب بود و توانستند با خلق آثار ماندگارشان بخش بسیار گسترده‌ای از جامعه و جوانان را با انقلاب بیش از پیش آشنا نمایند.
وی در پایان حضور در برنامه‌های هفته هنر انقلاب را امری لازم و ضروری دانست و بر همکاری و کمک در اجرای برنامه‌ها تأکید کرد.
 
کد مطلب: 241733
 
 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...