داخلی صفحه یزد خبر
 
خاطره نگاری 442 خانواده شهید در یزد پایان یافت
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۳
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد گفت: تهیه و ثبت خاطرات 442 خانواده شهید استان در سال 1396 پایان یافت.
خاطره نگاری 442 خانواده شهید در یزد پایان یافت
 
به گزارش «ایثار یزد» احمد ابراهیمی با بیان اینکه فعالیت های فرهنگی برای ترویج فرهنگ شهادت در جامعه و جوانان یکی از کار مهم این نهاد است ، گفت: در این ارتباط تهیه و ثبت خاطره 442 خانواده شهید استان در سال 1396 پایان یافت .
مدیرکل بنیاد یزد افزود: در این طرح با مراجعه به خانواده‌های معزز شهدا نسبت به جمع‌آوری و ثبت خاطره آن‌ها از شهدای انقلاب اسلامی اقدام شد و اجرای طرح در سال 1397 نیز با جدیت بیشتر ادامه خواهد داشت.
وی ادامه داد: جمع‌آوری اسناد شهدا، تهیه، ثبت و انتشار خاطرات والدین آن‌ها از فرزندان سرفرازشان نقش مهمی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و میان جوانان دارد.
دبیر شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان تصریح کرد: رویکرد اصلی بنیاد شهید و امور ایثارگران توجه به مسائل فرهنگی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و برای تحقق آن خاطره نگاری، برگزاری یادواره‌ها و نشست‌های فرهنگی بسیار مؤثر است.
ابراهیمی در ادامه بابیان اینکه طرح ضیافت ازجمله طرح‌های اساسی بنیاد شهید استان یزد است، در این خصوص اظهار کرد: در چارچوب اجرای طرح ضیافت، مراسم سالگرد همه شهدا بر اساس تاریخ شهادت آن‌ها برگزار می‌شود.
به گفته وی در سال گذشته، بیش از دو هزار یادواره و یادمان شهدا برگزار شد که برگزاری تعداد یادواره و یادبود شهدا در مقایسه با استان‌های دیگر نمونه است، امسال نیز این امر با همکاری مردم و خانواده شهدا ادامه خواهد داشت.
کد مطلب: 241752
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...