داخلی صفحه کردستان خبر
 
جلسه هماهنگی هفته ارتش و ستاد بزرگداشت هنر انقلاب
شهدا چراغ های روشن و فروزان انقلاب هستند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۶
شهدا چراغ های روشن و فروزان انقلاب هستند
 
به گزارش ایثار  به نقل از آفتاب دل، حسین خوش اقبال در جلسه هماهنگی هفته ارتش و ستاد بزرگداشت هنر انقلاب با بیان اینکه نامگذاری روز 29 فروردین به نام روز ارتش از ابتکارات حضرت امام بود ادامه داد: ارتشیان در بدو پیروزی انقلاب همراه امام و در کنار مردم قرار گرفتند و در دوران هشت سال دفاع مقدس حماسه آفرینی کردند.
وی قدرشناسی از ارتش و دیگر نیروهای نظامی را وظیفه همه افراد و اقشار جامعه ذکر کرد و افزود: آرامش و امنیت حاکم برکشور مرهون فداکاری و ایثار رزمندگانی است و به برکت خون شهدا کشور ما امروز عزتمندتر و سربلندتر از هر زمانی است.
خوش اقبال اضافه کرد: شهدا چراغ های روشن و فروزان انقلاب هستند  و نباید فراموش کنیم که با فداکاری و از خود گذشتگی شهدا در دوران دفاع مقدس بی نظیرترین حماسه ها خلق شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان در ادامه با بیان اینکه روز 19 فروردین سالگرد شهادت سردار سرافراز سپاه اسلام شهید صیاد شیرازی و 20 فروردین سالروز شهادت سید مرتضی آوینی است گفت: شهید صیاد شیرازی در دوران حیات شان نشان داد که جزو وفادارترین نیروها به نظام و انقلاب بود ودر این راه نیز به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
وی افزود: در مراسم های گرامیداشت  هفته ارتش، شهید صیاد شیرازی ومرتضی آوینی تلاش شود از همه ظرفیت ها و امکانات به نحو مطلوب و گسترده استفاده شود.
خوش اقبال اظهار داشت: انتظار می رود صدا وسیما و دیگر رسانه ها به صورت گسترده نسبت به اطلاع رسانی وپوشش خبری این مراسم و برنامه ها اقدام کنند و نهادهای فرهنگی نیز نسبت به تبلیغات محیطی توجه خاص داشته باشند.
برگزاری مراسم سالگرد شهادت شهید «صیاد شیرازی» در سنندج
در ادامه امیر ابوالفضل برزگری فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر 28 پیاده کردستان اظهار کرد: نیروهای مسلح پناهگاه و دژ مستحکم ملت و یکی از راه های تحقق امنیت کشور است و امور مردم جز با نیروهای مسلح استوار نمی گردد.
 وی گفت: امنیت و آرامش امروز با وجود نیروهای مسلح عینیت می یابد و همانطور که شهدای عزیر با نثار جان خود افتخار و امنیت را برای مردم به ارمغان آوردند وظیفه ی ما نیز این است که بتوانیم در راستای رسالت آنها قدم بگذاریم.
امیر برزگری به رشادت های صیاد شیرازی در منطقه غرب و شمال غرب کشور اشاره کرد و گفت: امروز جایی جایی غرب کشور مملو از رشادت های صیاد شیرازی است و بدون شک این شهید بزرگوار ثابت کرد که می توان نظامی بود ولی با لطافت و مهربانی با مردم برخورد کرد.
وی افزود: شهید صیاد شیرازی در زمان مسئولیت های خود در عرصه های مختلف ثابت کرد که برای خدا کار کرده است و این مهم را می توان در نوشته های این شهید نیز به عینه مشاهده کرد، چرا که برای خدا کار کردن باعث می شود تا خداوند نیز وی را کمک کند ک او را راهنمایی کند.
فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۸ کردستان گفت: مراسم سالروز شهادت شهید صیاد شیرازی روز سه شنبه با حضور امیر دکتر ناصر آراسته  در سنندج برگزار می شود تا بتوانیم بخشی از رشادت های این شهید عزیز را برای نسل جدید بازگو کنیم.
 وی ادامه داد: هر ساله از روز 21 الی 29 فروردین ماه با نام هفته ی ارتش نامگذاری شده است که این ایام فرصتی برای مدیران و مسئولان است تا با یادآوری و توجه به آن موجب تقویت عزم ملی و سرافرازی هر ایرانی شاهدترویج ایثار و شهادت و بها دادن به ارزش ها و افتخارات باشیم .
کد مطلب: 241789
 
 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...