داخلی صفحه خوزستان خبر
 
تشییع و خاکسپاری شصت و نهمین شهید مدافع حرم خوزستان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۷
پیکر شهید سید عمار موسوی، شصت و نهمین شهید مدافع حرم استان خوزستان امروز در اهواز تشییع و خاکسپاری شد.
تشییع و خاکسپاری شصت و نهمین شهید مدافع حرم خوزستان
 
پیکر شهید سید عمار موسوی، شصت و نهمین شهید مدافع حرم استان خوزستان امروز در اهواز تشییع و خاکسپاری شد.
در این مراسم که نمایندگان مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری ، فرماندهان نظامی و انتظامی خوزستان، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان و قشرهای مختلف مردم شهید پرور اهواز حضور داشتند، نماز میت این شهید بزرگوار به امامت آیت الله محمد علی موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز اقامه شد.
شهید سید عمار موسوی در هنگام ماموریت مستشاری و دفاع از حرم حضرت زینب (س) و اهل بیت (ع) در خاک سوریه به شهادت رسید و پیکر پاک این شهید صبح امروز از درب منزل این شهید گرانقدر تا مسجد امام علی (ع) کوی علوی اهواز تشییع و سپس در حرم مطهر علی این مهزیار اهوازی (ع) به خاک سپرده شد.
عبدالرضا فرجیان مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان در این خصوص گفت:  شهید موسوی از منطقه کوی علوی اهواز به سوریه اعزام شده بود که در پی بمباران فرودگاه التیفور در شرق استان حمص سوریه توسط جنگنده‌های اسرائیلی به شهادت رسید.
وی گفت: شهید سید عمار موسوی از پاسداران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که برای انجام عملیات مستشاری عازم سوریه شد و پس از سال‌ها خادمی درراه اهل‌بیت (ع) در دیار سوریه و حرم حضرت زینب (س) به شهادت رسید.
در مراسم استقبال از پیکر شهید بزرگوار  که دیروز سه شنبه برگزار شد افزون بر خانواده شهید، آیت الله حیدری نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، فرماندار اهواز و مقامات نظامی و انتظامی خوزستان حضور داشتند.
استان خوزستان تاکنون  69 شهید گرانقدر مدافع حرم تقدیم کرده است.
کد مطلب: 241986
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...