داخلی صفحه زنجان خبر
 
فرماندار شهرستان خرم‌دره:
شهدا نماد عزت و افتخار ملت ایران هستند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۸
فرماندار خرم‌دره گفت: شهدا نماد عزت و افتخار ملت ایران هستند .
 
به گزارش ایثار واحد زنجان به نقل از ایسنا حجت محمدی در دیدار با خانواده شهید رضا عزیزی خانواده‌های شهدا را مظهر ایثار و فداکاری دانست و اظهارکرد: عزت، اقتدار و امنیت امروز کشور مرهون و مدیون خون پاک شهدا است و امیدواریم خداوند توفیق دهد تا بتوانیم ادامه دهنده راه شهیدان عزیزمان باشیم .
 
 
وی تکریم و تجلیل از خانواده معزز شهدا را از وظایف مسئولین عنوان کرد و یادآور شد: همه مردم و مسئولان باید قدردان ایثار و فداکاری شهدا و خانواده‌های معزز آنان باشند و در رفع مشکلات آنان اهتمام لازم را داشته و از خدمت رسانی بی‌منت دریغ نکنند .
 
 
محمدی تاکید کرد: دیدار با خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران موجب دلگرمی بیشتر مسئولان در خدمت رسانی بهتر به مردم می‌شود .
 
 
به گزارش ایسنا، شهید والامقام رضا عزیزی در سال 1344 در یک خانواده متدین و مذهبی دیده به جهان گشود .
 
 
پدر این شهید والا مقام مردی مومن بود که به شغل کشاورزی می‌پرداخت رضا در دامان مادری پاک و باحجاب تربیت یافت و در سال 1357 در اوج انقلاب همراه پدرش دوشادوش انقلابیون تظاهرات و راهپیمایی‌های خیابانی تا پیروزی انقلاب شعار استقلال، آزادی جمهوری اسلامی را سرمی‌داد .
 
 
همزمان با آغاز جنگ تحمیلی شهید عزیزی با وجود اینکه تک فرزند خانواده بود آماده رفتن به جبهه و شرکت در جنگ تحمیلی شد و با تمام وجود در کنار دیگر رزمنده‌ها به دفاع از وطنش پرداخت.
 
 
این شهید والا مقام در عملیات والفجر 8 در 13 اسفند سال 1364 در منطقه فاو به شدت مجروح و به یکی از بیمارستان‌های مشهد منتقل شد و در سوم فروردین ماه در جوار مرقد مطهر امام رضا(ع) به علت جراحت وارده به شهادت رسید .
 
 
شهید عزیزی اسوه اخلاق و رفتار در بین خانواده و دوستان و آشنایان بود و در سال‌های عمر کوتاهش هیچ کس را از خود نرنجانید و از احترام خاصی برخوردار بود.
 
انتهای پیام
 
کد مطلب: 242008
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...