اجرای قوانین مرتبط با ایثارگران در دستگاه‌ها بررسی می‌شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۶
مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر گفت: کمیته‌ای متشکل از تشکل‌ها و نخبگان شاهد و ایثارگر اجرای قوانین و مقررات مربوط به ایثارگران در سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف را بررسی می‌کنند.
اجرای قوانین مرتبط با ایثارگران در دستگاه‌ها بررسی می‌شود
 
به گزارش «ایثار»، اسلام کریمی در جلسه دبیرخانه تشکل‌های شاهد و ایثارگر که با حضور تعدادی از دبیران تشکل‌های شاهد و ایثارگر برگزار شد، امنیت و آرامش امروز را مدیون جانفشانی‌های شهدا و ایثارگران دانست و گفت: وظیفه همه مسئولان است که در راستای خدمات‌دهی به خانواده‌های شهدا و ایثارگران تلاش کنند و هر خدمتی به این عزیزان ارائه شود در برابر زحمات آن‌ها بسیار ناچیز است.
وی افزود: جامعه ایثارگری قشر برجسته جامعه هستند و نظام جمهوری اسلامی خود را مکلف می‌داند تا نسبت به خدمت‌رسانی و حل مسائل و مشکلات این عزیزان تمام تلاش خود را به کار گیرد.
مدیرکل دفتر دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر ضمن تشکر و قدردانی از تلاش و زحمات سازمان‌ها و دستگاه‌ها در اجرایی شدن قوانین مربوط به ایثارگران با اشاره به یکی از فرمایشات امام راحل گفت: ایشان فرمودند «نگذارید پیشکسوتان شهادت و خون در پیچ و خم زندگی روزمره خود به فراموشی سپرده شوند» و بر همین اساس از مدیران دستگاه‌های اجرایی ذیربط می‌خواهیم به استناد قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران به وظایف خود در این قانون به نحو شایسته عمل کنند.
کریمی افزود: امروز قوانین خوبی در خصوص خدمات‌دهی به خاندان معظم شاهد و ایثارگر وجود دارد که در برخی از دستگاه‌ها متأسفانه موارد قانونی در حق خانواده‌های شهدا و ایثارگران به خوبی اجرا نمی‌شود و یا به صورت سلیقه‌ای انجام می‌شود که این روند مناسبی نیست.
مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر تأکید کرد: با تبیین قوانین مربوط به ایثارگران همکاری و مساعدت مسئولان نسبت به اجرای این مقررات ارتقا می‌یابد.
وی با اشاره به تشکیل کمیته‌ای از تشکل‌ها و نخبگان شاهد و ایثارگر با هدف پیگیری حقوق جامعه ایثارگران در دستگاه‌ها تأکید کرد: کمیته‌ای متشکل از تشکل‌ها و نخبگان شاهد و ایثارگر اجرای قوانین و مقررات مربوط به ایثارگران در سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف را بررسی می‌کنند.
کریمی اضافه کرد: با شناسایی دلایل عدم اجرای قانون و مشکلاتی که در این خصوص وجود دارد، می‌توان تصمیمات بهتری در راستای رفع آن‌ها اتخاذ کرد و در نهایت در صورت عدم اجرای قوانین و مقررات مربوط به ایثارگران پیگیری‌های قانونی قابل انجام خواهد بود.
انتهای پیام/
کد مطلب: 242023
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...