داخلی صفحه گیلان خبر
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان:
فعالیت های بنیاد شهید صبغه فرهنگی و مددکاری داشته باشد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۸
عبدالله پاکاری، در همایش تجلیل از مددکاران و مشاورین این سازمان،با بیان اینکه مددکاران باید بر وضع موجود و نیازهای روز ایثارگران اشراف کامل داشته باشند، اظهار کرد: جامعه ما متاثر از وضع جهانی با مسائل و مشکلات جدیدی مواجه است لذا ایجاب می کند که مددکاران خودشان را به روز و به آموخته هایشان اضافه کنند.
 
به گزارش ایثار گیلان،مدیرکل بنیاد گیلان، آموزش را یکی از نیازهای ضروری هر حوزه به ویژه مددکاری دانست و افزود: افرادی که از جامعه هدف به شما مراجعه می کنند دارای سطوح مختلف اجتماعی و فرهنگی هستند و لذا شما همواره باید آگاهی و اطلاعات لازم را داشته و با آسیب های جامعه آشنا باشید.
این مقام مسئول با بیان اینکه بنیاد شهید ماهیتا یک سازمان مددکاری است،گفت: همه فعالیت های ما باید صبغه فرهنگی و مددکاری داشته باشد، زیرا منشا بخش قابل توجهی از مسائل و مشکلات جامعه، فرهنگی است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان با تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان یک فرهنگ غنی و متعالی، عنوان کرد: امروزه به مقوله ایثار اجتماعی توجه داریم، زیرا می تواند به نوعی از آسیب ها، ناهنجاری ها و بدرفتاری های اجتماعی پیشگیری کند.
وی با اشاره به اثرگذاری و گستردگی مخاطبان حوزه فرهنگ، خاطرنشان کرد: طی دو سال اخیر برنامه های فرهنگی خوبی در بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اجرا شده که از جمله آن می توان به برگزاری نخستین جشنواره فرهنگی – هنری ایثار اشاره کرد. برگزاری مسابقات قرآنی، برپایی نمایشگاه های فرهنگی و تالیفات کتاب در حوزه ایثار و شهادت از دیگر اقدامات شاخص است.
پاکاری هدف از اجرای برنامه های بنیاد شهید را رضایتمندی جامعه هدف دانست و یادآور شد: استان گیلان در سال گذشته یکی از استان های برتر در امر دیدار با خانواده های شهدا و ایثارگران بوده است و لذا این دیدارها باید بتواند بخشی از مشکلات خانواده های شاهد و ایثارگر ما را حل کند که در این راستا نیازمند بازنگری و بررسی عملکردها و اقدامات هستیم.
"انتهای پیام"
کد مطلب: 242040
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...