داخلی صفحه یزد خبر
 
یادواره 70 شهید فصل بهار شهرستان ابرکوه برگزار شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۷
هم‌زمان با شب شهادت حضرت امام موسی کاظم (ع)؛ مراسم یادواره 70 شهید فصل بهار شهرستان ابرکوه برگزار شد.
یادواره 70 شهید فصل بهار شهرستان ابرکوه برگزار شد
 
به گزارش «ایثار یزد» آیت‌الله سید احمد خاتمی در این مراسم ضمن تسلیت شهادت امام کاظم (ع)؛ حضور پرشور مردم در مجلس شهدا را نشانه پایبندی مردم به‌نظام و ادامه دادن راه شهدا عنوان کرد.
امام‌جمعه موقت تهران شهرستان ابرکوه را مهد علما و صلحا بیان کرد و گفت: ترکیب جمعیتی این شهرستان که همه عاشق اهل‌بیت علیه‌السلام و دارای انسجام هستند را بسیار ارزشمند دانست؛ و پوشش چادر به‌عنوان حجاب غالب زنان و دختران شهرستان ابرکوه را مصداق تعظیم شعائر دینی برشمرد.
وی وجود عالمان، فرهیختگان و شهدا در ابرکوه را نشانه سابقه درخشان علمی و معنوی آن بیان کرد و گفت: در کتب تاریخی استاد ملاصدرا فیلسوف بزرگ جهان اسلام، یک ابرکوهی معرفی‌شده و همچنین وجود بیش از 800 شهید و جانباز را از افتخارات معنوی این شهرستان است.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به شهادت حضرت امام موسی کاظم (ع)، دین‌مداری در طول تاریخ را هزینه‌بر عنوان کرد و تصریح کرد: برای حفظ دین باید آبرو، مال و جان را فدا کرد و این وضعیت از صدر اسلام تاکنون وجود داشته است
عضو خبرگان رهبری افزود: بزرگ‌ترین خیانت امروز در کشور را ایجاد یاس و ناامیدی در مردم برشمرد و دشمن با حضور در سه عرصه قصد از بین بردن مقاومت ملت ایران را دارد که باید مردم و مسئولان با حضوری مقتدرانه در این سه میدان این توطئه را خنثی کنند. وی شکستن مقاومت ملی در عرصه دینی را اولین توطئه دشمنان عنوان کرده و گفت: از بین بردن ارزش‌های دینی همچون محرم و نامحرم، تغییر سبک زندگی دینی، بی‌توجهی جوانان به نماز، روزه و مساجد از مواردی است که در رأس برنامه‌های ماهواره‌های و شبکه‌های مجازی وابسته به دشمنان قرار دارد.
وی دومین هدف دشمنان را عرصه اقتصادی دانست و گفت اگرچه اقتصاد ما بیمار است اما درمان آن اقتصاد مقاومتی است و از عناصر اساسی اقتصاد مقاومتی حمایت از کالای ایرانی و تولید فاخر است.
آیت‌الله خاتمی در پایان بی‌اعتمادی مردم به‌نظام را توطئه دشمنان در عرصه سیاسی خواند و گفت: امروز باید به‌صراحت گفت که مستقل‌ترین قدرت جهانی که وابسته به هیچ دولتی نیست نظام جمهوری اسلامی است؛ و این نظام باهدف ایجاد عدالت اجتماعی با پشتوانه و حمایت مردم برپا شد گر چه این هدف کاملاً محقق نشده است اما باید با وحدت ملی که سرمایه انقلاب است از این گردنه‌های سخت عبور خواهم کرد.
 
کد مطلب: 242102
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...