داخلی صفحه قم خبر
 
​پدر شهیدان عباس و علی عسگری فردوئی آسمانی شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۷
پدر شهیدان عباس و علی عسگری فردوئی مرحوم قنبرعسگری فردوئی از روستای شهید پرور فردوصبح امروز بر اثر بیماری و کهولت سن جان به جان آفرین تسلیم کرد.
​پدر شهیدان عباس و علی عسگری فردوئی آسمانی شد
 
به گزارش ایثار واحد استان قم،‌ پدر شهید عسگری فردوئی از پدران ایثارگر روستای فردو، روستایی که بیشترین شهید را در بین روستاهای کشور تقدیم انقلاب اسلامی کرده، ‌است.
شهید عباس عسگری فردوئی در سن 20سالگی در بهمن سال 1360 منطقه فکه بر اثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسید. برادرش علی که دو سال بعد از تولد عباس  بدنیا آمد، جای خالی علی را در جبهه حق علیه باطل پر کرد، وی نیز در اسفند سال1364 در عملیات والفجر 8منطقه فاو بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید.
بخشی از وصیت نامه شهید علی عسگری فردوئی :
" از شما می خواهم در اطاعت از اسلام کوتاهی نکنید در نماز و عمل به دستورات اسلام تاکید ورزید امام را تنها نگذارید و به حکومت جمهوری اسلامی کمک کنید با مسئولان در آبادانی مملکت و پیشرفت انقلاب همکاری کنید و تقوای الهی پیشه کنید. اگر شهادتم برای اسلام و میهن اسلامی اثر گذار است از خدا می خواهم شهید شوم و اگر شهادت قسمت نشد می خواهم برای اسلام و نظام اسلامی بیشتر خدمت کنم .
فرازی از وصیت نامه شهید عباس عسگری فردوئی:
پشتیبان ولایت فقیه باشید که او شما را از هر گونه خطر امپریالیسم پیروز می سازد،‌از روحانیت اصیل پشتیبانی کنید چرا که ایشان علیه مزدوران شرق و غرب در خط مقدم هستند و از خانواده ام می خواهم برای من گریه نکنند و بجای من برای حسین و فرزندان حسین عزاداری برپا کنند.
اتمام پیام/
کد مطلب: 242115
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...