داخلی صفحه لرستان خبر
 
تقدیر رئیس حوزه هنری لرستان از والدین شهیدان باقری
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۹
رئیس حوزه هنری لرستان از والدین شهیدان باقری تقدیر کرد
تقدیر رئیس حوزه هنری لرستان از والدین شهیدان باقری
 
به گزارش «ایثار لرستان» روز گذشته و در هفته هنر انقلاب اسلامی، امیدی، رئیس حوزه هنری لرستان با حضور در منزل شهیدان باقری با والدین این شهیدان دیدار و از آنان تجلیل کرد.
امیدی رئیس حوزه هنری لرستان در این دیدار به تبیین فلسفه نامگذاری روز و هفته هنر انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: همانگونه که روزهایی در طول سال به نام گروه های مختلف جامعه نامگذاری شده اند قرار شد روزی هم بنام هنر و هنرمند نامگذاری شود که این روز همزمان با سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم شهید آوینی متبرک به نام شهدا شده است.
سپس پدر و مادر و برادر شهیدان باقری خاطراتی را از فعالیت های هنری فرزندان شهیدشان عنوان کردند، برادر شهید در مورد کتاب "پایی که جا ماند" گفت: در صفحه 253 این کتاب نویسنده اشاره می کند که در زندان بغداد شیرمردی از لرستان همراه مان بود که نام او را بخاطر ندارم و از ناحیه گردن ترکش خورده بود و وضع خوبی نداشت هر چه او را کتک زدند که به امام اهانت کند نکرد و شهید شد.
برادر شهید باقری گفت : بعدها من خدمت نویسنده محترم کتاب رسیدم و عرض کردم که آن شیرمردی که اشاره کرده اید برادر ماست و ایشان تائید کردند و قرار شد در چاپ مجدد نام شهید در کتاب عنوان شود.
در خاتمه این دیدار، رئیس حوزه هنری لرستان ضمن قدردانی از خانوده شهیدان باقری اعلام کردند که در سالروز شهادت این  شهید ویژه برنامه ای با حضور نویسنده کتاب " پایی که جا ماند" و نویسندگان ادیبات پایداری و خانواده شهیدان باقری در شهرستان ازنا برگزار شود و آغاز نگارش خاطرات شهیدان هنرمند باقری در این برنامه اعلام گردد.
انتهای خبر//
 
کد مطلب: 242126
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...